Tekirdağ'dan Kısa Kısa

Marmaraereğlisi Belediyesinin ücretsiz kursları ilgi görüyor.

Marmaraereğlisi Belediyesinin ücretsiz kursları ilgi görüyor.
Belediye Başkanı İbrahim Uyan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçedeki kadınların hem meslek edinmeleri, hem de ek bir gelir sağlamaları için kuaförlük, biçki dikiş ve sır altı çini uygulama kursları açtıklarını söyledi.
Kursların ilçe halkından yoğun bir ilgi gördüğünü ifade eden Uyan, bu kursları bitirenlerin bir meslek sahibi olabileceklerini ve aile ekonomisine de katkıda bulunabileceklerini kaydetti.
Uyan, kurslara katılımın yoğun olduğuna dikkat çekerek, "İlçemizde yaşayan kadınlarımızın meslek edinmeleri veya evlerine ek gelir sağlamaları amacıyla açtığımız meslek edindirme kurslarına olan ilgi bizleri çok mutlu etti. Burada kursiyerler meslek edinerek kendi iş yerlerini açabilecek donanıma sahip oluyor. Bazı kursiyerlerimizse el emeği göz nuru çalışmalarının satışını yaparak ek gelir elde ediyor. Kuaförlük, biçki dikiş, sır altı çini kurslarımız kursiyerler açısından çok faydalı." dedi.
Çorlu'da kaldırım çalışmalarına devam ediliyor
Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Erdal İnönü Caddesi'nde kaldırım çalışmalarına devam ediyor.
Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçe genelindeki kaldırım çalışmalarının Erdal İnönü Caddesi'nde asfalt seriminin tamamlanmasıyla birlikte devam ettiğini söyledi.
Kaldırım yapım işleri tamamlandığında yaklaşık 700 metrelik yolda bin 200 metre bordür ve 5 bin 150 metrekare kaldırım taşı uygulamasının gerçekleştirilmiş olacağını belirten Sarıkurt, ihtiyaç duyulan ve önceden belirlenen bölgelerde de bu çalışmaların yapılacağını kaydetti.
Sarıkurt, çalışmalar kapsamında halktan gelen şikayetlerin de dikkate alındığını ifade ederek, "İlçe genelinde mevsim şartları çok fazla zorlaşmadan gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bu bağlamda, kaldırım yapım işlerini de sürdürüyoruz. Önceden belirlenen bölgelerde yapılan bu çalışmalarımız program dahilinde devam edecek." diye konuştu.
Marmaraereğlisi'nde zabıta denetimleri
Marmaraereğlisi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığını korumak ve kollamak amacıyla ilçe genelinde gıda denetimleri yapıyor.
Belediye Başkanı İbrahim Uyan, zabıta ekipleri tarafından düzenlenen denetim planına göre, ilçede yer alan market ve süpermarketlerin sırasıyla denetlendiğini söyledi.
Denetimler sırasında ekiplerin mevzuata uymayan ve kanunlar çerçevesinin dışına çıkan işletmelere gerekli cezaları uyguladığını ifade ederek, kurallara uyan işletmelere de ekipleri aracılığıyla teşekkür ettiklerini kaydetti.

Kaynak: AA

25 Ekim 2018 Perşembe 15:25

Marmaraereğlisi, İbrahim Uyan, Zabıta, Güncel