Tekirdağ Engelli Gençler Jandarma Oldu

Engelli gençler jandarma olduTEKİRDAĞ'da, Engelliler Haftası dolayısıyla 1 günlük temsili askerlik yapan 29 engelli gençler, yemin edip, jandarma oldu.

Engelli gençler Jandarma oldu
TEKİRDAĞ'da, Engelliler Haftası dolayısıyla 1 günlük temsili askerlik yapan 29 engelli gençler, yemin edip, jandarma oldu.
Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı'nda engelli gençler için yemin töreni yapıldı. Törene, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Güngör Karakoç, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Jandarma Komutanı Albay Şahin Karakaş'ın yanı sıra temsili askerlik yapan engellilerin aileleri katıldı. Tören, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Törende jandarma üniformaları giydirilen 29 engelli genç, Türk bayrakları ve silahlarla donatılan masalara el basarak, yemin etti. Bu sırada aileleri cep telefonları ile görüntü aldı. Tören sırasında duygusal anlar da yaşandı. Töreni cep telefonu kameralarıyla görüntüleyen engelli gençlerin yakınlarından bazıları, gözyaşı döktü.
İl Jandarma Komutanı Albay Şahin Karakaş, yaptığı konuşmasında, 'Jandarma Genel Komutanlığı direktifleri doğrultusunda bir günlük askerlik uygulamasına katılarak, bizleri onurlandırdınız. Sizleri birliğimizde görmenin mutluluğu içerisindeyiz. Anayasamızın 70'inci maddesinde vatan hizmeti her türkün hakkı ve ödevi olarak düzenlenmiştir. Askerlik mükellefiyeti asker-millet kavramının dünyadaki yegane örneğini teşkil eden Türk Milleti için bir onul vesilesidir. Kutsal askerlik görevini yerine getiren her birey, bunun haklı gururunu ömür boyu yaşamaktadır. Bugün burada Türkiye Cumhuriyetinin kanun ordusu olan Jandarma Genel Komutanlığı saflarında temsili askerlik hizmetini yerine getirmek için aramıza katılan engelli evlatlarımız, heyecan ve coşku ile üniformalarını giymiş, kahraman birere Mehmetçik olarak işte onurla kaşınızda durmaktadırlar' dedi. Törenin ardından engelli gençlere çeşitli hediyeler verildi.
Tekirdağ Engelli Gençler Jandarma Oldu

Kaynak: DHA

16 Mayıs 2019 Perşembe 18:25

Tekirdağ, Engelliler Haftası, Jandarma, Güncel