Tekirdağ Piknikte Kayboldu; Havadan, Karadan Aranıyor 1

Piknikte kayboldu; havadan, karadan aranıyorTEKİRDAĞ'ın Çerkezköy ilçesinde dün ailesi ile birlikte gittiği piknikte kaybolan 3 çocuk babası Rıza Akpınar (70), AFAD ve jandarma ekipleri tarafından eğitimli köpek ve drone da kullanılarak aranıyor.

Piknikte kayboldu; havadan, karadan aranıyor
TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy ilçesinde dün ailesi ile birlikte gittiği piknikte kaybolan 3 çocuk babası Rıza Akpınar (70), AFAD ve jandarma ekipleri tarafından eğitimli köpek ve drone da kullanılarak aranıyor.
Çerkezköy'de yaşayan ve yüzde 70 görme kaybı olduğu belirtilen Rıza Akpınar, dün Amasya Saralar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin Kızılpınar Kocameşe Piknik Alanı'nda düzenlediği pikniğe katıldı. Akşam saatlerinde tuvalet ihtiyacını gidereceğini belirterek ailesinin yanından ayrılan Akpınar, kayıplara karıştı. Yakınları her yerde aradığı Rıza Akpınar'ı bulmayınca, jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu.
Jandarma ekipleri, piknik alanı ve çevresinde eğitimli köpekle aradığı Akpınar'a ait bir ize rastlamadı. Bölgeye Edirne'den AFAD ekipleri de sevk edildi. Ekiplerin, Rıza Akpınar'ı bulmak için insansız hava aracı drone ve eğitimli köpeklerle arama çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.
23 SAAT SONRA BULUNDU
Çerkezköy'de ailesi ile birlikte gittiği piknikte dün akşam saatlerinde kaybolan Rıza Akpınar, yaklaşık 23 saat sonra bulundu. Akpınar, kaybolduğu bölgeye yaklaşık 20 kilometre kilometre mesafede bulunan İstanbul'un Silivri ilçesine ait Gümüşyaka Jandarma Karakol Komutanlığı'nda bulunduğu belirtildi. Jandarmanın haber vermesi üzerine büyük sevinç yaşayan ailesi Akpınar'ı almak için karakola gitti.

Kaynak: DHA

16 Temmuz 2018 Pazartesi 20:52

AFAD, Çerkezköy, Jandarma, Akpınar, Politika, Güncel