Tekne Kazasında Kaybolan Şarkıcıyı Arama Çalışmaları Sürüyor

Haber: Nurcan KIRCALI - Kamera: Harun UYANIK / İstanbul, DHA Şile'nin İmrenli Koyu'nda dün sabah saatlerinde alabora olan tekne kazasında kaybolan genç şarkıcı Onur Can Özcan'ı (21) arama çalışmaları devam ediyor.

Haber: Nurcan KIRCALI - Kamera: Harun UYANIK / İstanbul, DHA 

Şile'nin İmrenli Koyu'nda dün Sabah saatlerinde alabora olan tekne kazasında kaybolan genç şarkıcı Onur Can Özcan'ı (21) arama çalışmaları devam ediyor. Arama çalışmalarını izleyen Özcan'ın ailesi ve yakınlarının umutlu bekleyişi sürüyor.

Olaydan kısa süre sonra bölgeye giden Ömer Koç, yaşananları şöyle anlattı:  

"Sabah saat 07.30'da telefon geldi. Teknenin alabora olduğu yere gittim. Üç kişi taşların üzerine çıkmayı başarmış. Bir kişinin saçlarını gördüm ve hemen tekneye aldım. Ama artık yapacak bir şey kalmamıştı. Yaklaşık bir saat kayıp olan kardeşimizi aradık ama ne yazık ki ulaşamadık. Burası bir koy ama rüzgar almaz ama açığa çıktığınızda rüzgar olur ve arkadaşların denize çıktığı an ne yazık ki deniz dalgalıydı."

Alabora olan teknede  bulunan 5 kişiden  Recep Gülyıldırım hayatını kaybetmiş, aynı teknede bulunan Levent Sarı, Ulaş Sarı ve Hasan Ekşi  sağ olarak kurtarılırken şarkıcı Onur Can Özcan'a ise ulaşılamamıştı. Jandarma su altı arama kurtarma ekipleri, Sahil Güvenlik, Kıyı Emniyeti ve Şile Belediyesi can kurtarma ekiplerinin arama çalışmaları sürüyor. Aramalara bir helikopter de destek veriyor. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Sualtı Arama Kurtarma Timi, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kıyı Emniyeti ekipleri, Şile Belediyesi Can Kurtaran ekipleri denizden ve havadan arama çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalara çevrede bulunanlar da destek veriyor.

Görüntü Dökümü:

------------------------

Arama çalışmalarından detaylar

Ömer Koç röp  

Bekleyenlerin görüntüsü 

Detaylar

Kaynak: DHA

04 Haziran 2018 Pazartesi 13:09

Can Özcan, İstanbul, Şile, Politika, Güncel