TEM Otoyolu'nda yolcu otobüsünde korkutan yangın

TEM Otoyolu'nda yolcu otobüsünde korkutan yangın Sürücünün dikkati faciayı önlediİSTANBUL - TEM Otoyolu Mahmutbey Gişelerde bir yolcu otobüsü motor kısmından tutuşarak yanmaya başladı.

TEM Otoyolu'nda yolcu otobüsünde korkutan yangın

Sürücünün dikkati faciayı önledi
İstanbul - TEM Otoyolu Mahmutbey Gişelerde bir yolcu otobüsü motor kısmından tutuşarak yanmaya başladı. Sürücünün dikkati faciayı önlerken, yangın İtfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü.

Yangın, saat 17.00 sıralarında TEM Otoyolu Mahmutbey Gişelerde bulunan bir yolcu otobüsünde çıktı. Edinilen bilgiye göre, İstanbul'dan Edirne'ye sefer yaptığı öğrenilen bir yolcu otobüsü, Mahmutbey Gişelerde bir anda motor kısmından tutuşarak yanmaya başladı. Otobüsün motor kısmından dumanların çıktığını gören şoför, aracı sağa yanaştırarak yolcuları indirip yangına müdahale etmeye çalıştı. Otobüsten inen yolcular ve trafikte diğer sürücüler itfaiye ve polis ekiplerini arayarak yardım istedi. Olay yerine gelen polis ekipleri yolda dubalarla önlem alarak trafiğin akışını sağlarken, itfaiye ekipleri ise yangına müdahale etti. Ekiplerin yaptığı müdahalenin ardından yangın kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü.

"Şoför bey aracı sağa çekti, panik halinde bekledik"

Yaşanan olayı anlatan bir yolcu, "Araç seyir halindeydi. Otogardan çıktık, şoför bey sonra aracı sağa çekti. Panik halinde beklemeye başladık, bir sıkıntı vardı. Muavin gelerek bize araçtan inmemiz gerektiğini söyledi. Daha sonra biz çoluk çocuk aşağıya indik. Mağdur olarak kaldık, İstanbul'un göbeğinde böyle olmaması lazım. Araçların kaç servis yaptığını bilmiyorum ama sürekli yollarda gidip geliniyor. İnsan hayatı bu kadar ucuz değil" dedi.

Ekiplerin çalışmaları sırasında mağdur olan yolcular ise uzunca bir süre refüjde bekledi. Yolcular firma tarafından gönderilen başka bir otobüsle yollarına devam etti. Öte yandan yangın nedeniyle trafikte oluşan yoğunluk aracın kaldırılmasıyla normale döndü.

TEM Otoyolu'nda yolcu otobüsünde korkutan yangın - Son Dakika

Kaynak: İHA

19 Kasım 2019 Salı 19:08

TEM Otoyolu, Mahmutbey, İtfaiye, 3. Sayfa, Son Dakika
YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika Haberleri