Teröre Karşı Birlik Mesajı

Tokat'ta, artan terör olaylarına karşı Kamu-Sen tarafından düzenlenen basın açıklamasında birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Tokat'ta, artan terör olaylarına karşı Kamu-Sen tarafından düzenlenen basın açıklamasında birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen eyleme Kamu-Sen'e bağlı sendika başkanları ve üyeleri katıldı. Türkiye Kamu-Sen Tokat İl Temsilciliği adına basın açıklamasını okuyan Selim Sarı, hemen her gün yeni bir şehit haberi gelirken, eli kanlı terör örgütü gerçek yüzünü bir kez daha göstererek mübarek Ramazan Bayramı'nda dahi hain saldırılarını sürdürmüş olduğunu kaydetti. Bu vahşi eylemleri gerçekleştiren canilerin akıttıkları kanda boğulacağını ifade eden Sarı, "Acımızı anlatmaya kelimeler yetmiyor. Öfkemiz çığ gibi. Ama devletimizin bekası, milletimizin birliği için gözyaşlarımızı içimize akıtıyor, acımızı içimize gömüyoruz. Dik duracağız. Birlik ve beraberliğimizi bozmayacağız, metanetimizi koruyacağız. Öncelikle terörü, teröristi, destekçilerini ve milletimizin yaşama hakkı gasp edilirken susanları nefretle lanetliyoruz. Terör örgütü ve onun destekçisi olan dış ve iç odaklar iyi bilmelidir ki, ülkemizi bölmeye, bizi bize düşman etmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Türk milleti artık sabrının sonuna gelmiştir ama büyüklüğün göstergesi de kimsenin dayanamadığı acılara dayanmak, kimsenin gösteremediği sabrı göstermektir" dedi.

TBMM üyeleri tarafından kucaklanan terör örgütü üyelerinin buradan aldıkları güç ve malum çevrelerin verdiği destekle eylemlerini artırmış olduğunu ifade eden Sarı, "Öfkemiz ve acımız gözlerimizi kör etmemeli ve bin yıllık kardeşliğe gölge düşürülmemeli. Gün, yaşadığımız acı ve öfke ile sağduyumuzu kaybetme değil, gün birlik, beraberlik ve soğukkanlılıkla terörün kökünü kazıyacak adımları atma günüdür. Türk milleti büyük bir millettir. Büyüklüğümüzü vakur duruşumuzla, olaylara gerçekçi yaklaşımımızla göstereceğiz. Terörü alet olarak kullanan dış güçlerin oyununa gelmememiz gerekmektedir. Terörün kökünü kazımanın tek yolunun askeri olmadığı, bu tür oluşumlarla baş etmek için onların ekonomik, siyasi, askeri ve toplumsal desteğinin kesilmesi gerektiği herkesin bilgisi dahilindedir. Bu süreçte bizlere düşen, her ortam ve platformda terörün ve teröristin çirkin yüzünü dünyaya göstermek olmalıdır. Bu nedenle, Türk'ü ile Kürt'ü ile bu milletin birlik ve beraberlik içinde teröre karşı dimdik durduğunu dost düşman herkese göstermeliyiz" diye konuştu. - TOKAT

Kaynak: İHA

23 Ağustos 2012 Perşembe 14:50

Türkiye Kamu Sen, Ramazan Bayramı, Selim Sarı, Tokat, Politika, Güncel