Türkiye Futbol Federasyonu, Milli Takımı Bırakan Nuri Şahin'e Teşekkür Etti

Türkiye Futbol Federasyonu, Nuri Şahin'in ay-yıldızlı formaya dün veda ettiğini açıklamasının ardından teşekkür etti, 'Kararını saygıyla karşılıyoruz.' dedi.

Borussia Dortmund'da forma giyen milli oyuncu Nuri Şahin'in ay-yıldızlı formaya dün veda ettiğini açıklamasının ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yıldız oyuncu için teşekkür mesajı yayınladı.

TFF'nin resmi internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"DEĞERLİ KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ"

"Milli takımlarımıza her yaş grubunda 14 yıl hizmet ederek ülkesine sevgi ve bağlılığını gösteren, ay-yıldızlı formayı 92 maçta gururla taşıyan Nuri Şahin'e, Türk futboluna değerli katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

"BU KARARI SAYGIYLA KARŞILIYORUZ"

Profesyonelliği, gençlere örnek kişiliği, alt yapı kültürü ve pes etmeyen mücadele gücüyle U17 Milli Takımımızın 2005 yılında Avrupa Şampiyonu olmasında ve aynı sene FIFA U17 Dünya Kupası'nda üçüncülüğü elde etmesinde büyük katkıları olan, A Milli Takım'da kaptanlık da yapmış futbolcumuzun bu kararını saygıyla karşılıyoruz.

"İLERLEYEN SÜREÇTE DENEYİMLERİNDEN FAYDALANMAK İSTERİZ"

Çok sevdiği milli formaya veda ederken, '10-15 senelik bir jenerasyon var' diyerek Türk futboluna güvenini bir kez daha ifade eden Nuri Şahin'in bilgi ve deneyimlerinden ilerleyen süreçte faydalanmak istediğimizi belirtir, bundan sonraki futbol yaşamında ve hayatında başarılar dileriz."

Kaynak: İHA

03 Kasım 2017 Cuma 15:11

Türkiye Futbol Federasyonu, Borussia Dortmund, Nuri Şahin, Spor
YORUMLAR