Tff, İnönü Üniversitesi ve Ülker İşbirliğinde Okullara Spor Malzemesi Yardımı Yapıldı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), İnönü Üniversitesi ve Ülker işbirliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında 10 okula spor malzemesi yardımı yapıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), İnönü Üniversitesi ve Ülker işbirliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında 10 okula spor malzemesi yardımı yapıldı.

Atatürk Spor Salonu'nda yapılan malzeme yardımı törenine Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Şamil Horasanlı, Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Sorumlusu Fahrettin Eserdi, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Davut Özbağ, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

Spor malzemesi yardımı yapılan okulların 6 ay boyunca gözetim altında tutulup, 6-10 yaş arasındaki öğrencilere futbol eğitimi verileceği ve bu eğitim sonunda yetenekli olanlarının İstanbul Riva Tesisleri'ne gönderileceği proje büyük ilgi gördü.

ÖZBAĞ: "FUTBOLUN TEMEL BİLGİLERİNİ VERMEYİ AMAÇLIYORUZ"

Projede çocukların gelişimini amaçladıklarını söyleyen İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Davut Özbağ, "Ülker ve Türkiye Futbol Federasyonu'na teşekkür ediyorum. Bizimle böyle bir projeye ortak girip, gençliğe yatırım yapılacağı bu önemli olayı çok önemsiyoruz. Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulları ve spor bilimleri fakültelerinin bulunduğu illerde Ülker işbirliğiyle yaptığımız bir çalışma bu. 6-10 yaş grubu öğrencilerimizin, kız olsun erkek olsun, bunlara futbolun temel bilgilerini vermeyi amaçlıyoruz. İlkokullarda özellikle bu tür branşların uzmanlık alanı eksikliği var. Bu eksikliği gidermek, artı çocukların gerek pedagojik, gerekse de psikomotor gelişimi açısından bunların uygun olanlarını yakalayabilirsek büyük iş başarmış olacağız. Bu anlamda proje koordinatörümüz Murat Kayapınar ve uzman hocalarımız tarafından belirlenen 10 farklı okula malzeme dağıtıyoruz. Projenin başarıya ulaşmasını amaçlıyoruz" dedi.

KAYAPINAR: "6 YAŞ GRUBU ÇOCUKLAR FUTBOLLA BULUŞTURULACAK"

Projenin koordinatörü, İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu (BESYO) Öğretim Görevlisi Murat Kayapınar ise yaptığı açıklamada, "Çok önemli bir proje hayata geçti. Futbolun temel eğitimini 6 yaş grubuna indirgiyoruz. Bu projenin en önemli konusu 6 yaş grubu çocukların futbolla buluşturulması. Futbol federasyonu bu konuda Ülker ile birlikte çok büyük destekler verdi. Yaklaşık 17 tane stajyer antrenörler birlikte bizler de bu çalışmalarını yürüteceğiz. 6 ay boyunca çocuklara çeşitli eğitimler vereceğiz. Bu eğitimler sonrasında 45 veya 50 çocuğa futbol federasyonunun Riva Tesisleri'nde eğitim verilecek ve yetenekleri ölçüsünde çocukların geleceklerine yön vermiş olacağız" diye konuştu.

ESERDİ: "ÖNEMLİ BİR PROJE"

Projenin en büyük ortağı Türkiye Futbol Federasyonu adına konuşan TFF Bölge Sorumlusu Fahrettin Eserdi ise, "Bu projede İnönü Üniversitesi çok öneli katkılar yaptı. Öğrencilerimizin hem eğitimlerinin hayata geçirilmesi hem de spora yönlendirilmesi adına önemli bir proje bu. Tabi bu arada saha eğitimlerini de bu program dahilinde alacaklar. Türkiye Futbol Federasyonu'nun Türkiye'yi tarama projesi çerçevesinde de yetenler bulunup ülkemize kazandırılacak. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. - MALATYA

Kaynak: İHA

12 Kasım 2015 Perşembe 14:44

Spor
YORUMLAR