Google Thanos Eldiveni İle Kullanıcıları Şaşırttı

Google, vizyona girmesiyle sinema salonlarının dolup taşmasına neden olan Avengers: Endgame'in karakterlerinden Thanos sürpriziyle kullanıcıları şaşkınlığa uğrattı.

Avengers: Endgame karakterlerinden Thanos'un eldiveni süper gücüyle Google'ın ana sayfasında kullanıcıları karşılıyor. Google'ın Thanos sürprizi görenleri şaşkınlığa uğratıyor.

Marverl, Türkiye'de, 25 Nisan'da vizyona giren Avengers: Endgame ile ortalığı yerle bir etti. Türkiye'de henüz yeni vizyona girmiş olmasına rağmen büyük gişe rekorları kırılacağı beklenen filmin Deli Titan'ı Thanos'un eldiveninin yıkıcı gücünden Google'da etkilenmişe benziyor.

TEK PARMAK HAREKETİYLE 45 MİLYON SONUCU YOK EDİYOR

Google'da Thanos'u arattığınızda karşınıza çıkan arama sonuçlarının sağ üst kösesinde meşhur ve süper güce sahip Thanos eldivenine rastlıyorsunuz. Infinity Gauntlet adlı eldiven hiç de göründüğü gibi değil. Çünkü görsele tıkladığınız zaman ekranda beliren tüm arama sonuçlarını bir parmak şıklatmasıyla yok ediyor ve yaklaşık 107 milyon sonuç bulan Google bu rakamı, eldivene tıklanmasının ardından 53 milyona kadar indiriyor.

Önceki filmi, 2018 yılında vizyona giren Avengers: Infinity War filminde eldiveni kullanan Thanos, evrendeki canlıların yarısını yok etmişti. Google bu olaydan esinlenerek arama sonuçlarını yok ediyor ve tekrar eldivene tıkladığınızda tüm sonuçlar yerli yerine oturuyor.

Büyük arama motoru Google'ın daha önce da bu gibi sürprizleri olmuştu. Arama motoruna askew, anagram ya da do a barrel roll yazdığınızda da sizi bekleyen bir şeyler olabilir. Denemeye ne dersiniz?

27 Nisan 2019 Cumartesi 08:21

Türkiye, Google, Teknoloji, Güncel