THY'nin Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı Kimdir?

Spor yorumcusu Tuğçe Saatman ile evlilik hazırlığında olan THY'nin Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı kimdir, kaç yaşındadır?

İLKER AYCI KİMDİR?

THY'nin Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, 1971'de İstanbul'da dünyaya geldi. Üniversite eğitimini Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde aldı. 1994 yılında lisans eğitiminden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Programına başladı. 1997 yılında yüksek lisans programından mezun oldu.

YÜKSEK LİSANSINI YAPARKEN İŞ HAYATINA DA ATILMIŞTI

Üniversiteyi bitirdiği 1994 yılında vakit kaybetmeden iş hayatına başlayan İlker Aycı, Kurtsan İlaçları A.Ş., İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Universal Dış Ticaret A.Ş. şirketlerinde birçok görevde yer aldı. Bu işlerin sonrasında 2005 ve 2006 yılları arasında Başak Sigorta A.Ş., 2006 ve 2011 yılları arasında Güneş Sigorta A.Ş. Genel Müdürlüğü görevlerini yerine getirdi.2011 yılı Ocak ayında Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanlığı'na atanan İlker Aycı, 4 Nisan 2014 tarihinde Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Üyesi görevine getirildi.

THY YÖNETYİM KURULU BAŞKANLIĞI GÖREVİNE GETİRİLDİ

Daha sonra Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Hamdi Topçu'nun görevinden istifa etmesinin ardından THY Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine 47 yaşındaki İlker Aycı getirildi.

Tuğçe Saatman

İLKER AVCI VE TUĞÇE SAATMAN NE ZAMAN EVLENİYOR?

18 Kasım 2018'de nikah masasına oturmaya hazırlanan İlker Aycı ve Tuğçe Saatman çiftinin düğünleri için geri sayım başladı. Çiftin düğünü Esma Sultan Yalısında gerçekleşecek. Çiftin düğününe Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da tanıklık edecek.

26 Ekim 2018 Cuma 12:33

Magazin, Ekonomi, Güncel