Thyssen- Krupp'dan Kuzey Amerika'ya Yeni Yatırım

Almanya’nın demir çelik devi Thyssen- Krupp, Meksika’da 45 milyon Euro’luk yeni bir fabrika kuracağını duyurdu.

Almanya’nın demir çelik devi Thyssen- Krupp, Meksika’da 45 milyon Euro’luk yeni bir fabrika kuracağını duyurdu. Meksika’da Guanajuato eyaletin San Miguel de Allende şehrinde kurulması planlanan tesis ile Thyssen- Krupp, 2017 yılından itibaren otomobil için silindir kapağı üretmeyi amaçlıyor.
Kuzey Amerika’da ve özellikle de Meksika’da otomobil sektörünün ciddi bir şekilde büyümesinden kendilerinin de faydalanmak istediğini hatırlatan şirket yetkilileri, gelecek yıllarda Kuzey Amerika’ya yapılması planlanan 500 milyon Euro’luk yatırımın yarısının Meksika’ya akacağını söyledi.
Thyssen- Krupp şirketi yalnız Meksika’da şuan 3 bine yakın insanı istihdam etti. ABD ve Kanada’yla birlikte Kuzey Amerika kıtasında yaklaşık 21 bin insana istihdam sağlıyor. 2014 yılında açıklanan verilere göre Thyssen yalnız Kuzey Amerika’da 9 milyar Euro ciro yaptı. Ruhr Bölgesi (Ruhrgebiet) merkezli dünya şirketi Thyssen- Krupp kuruluş yıllarından itibaren daima Alman iç ve dış siyasetinde önemli rol oynuyordu.
Sanayi yapımı ve silah üretim şirketi olan Thyssen- Krupp’ın Essen ve Duisburg’daki fabrika tesisleri, İkinci Dünya Savaşı’nda müttefik güçler tarafından özellikle hedef seçilmişti. Ekonomik önemi ve ağırlığı nedeniyle Ruhr bölgesi çok büyük hasar görmüştü.

Kaynak: CİHAN

22 Ekim 2015 Perşembe 18:48

Kuzey Amerika, Almanya, Meksika, Ekonomi