Tika'nın Afganistan'da Eğitime Desteği Devam Ediyor

Afganistan’da çok sayıda projeyi hayata geçiren Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), ülkenin kuzey bölgesine ait olan Sarıpol Vilayeti Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullara, okul malzemesi desteği sağladı.

Afganistan'da çok sayıda projeyi hayata geçiren Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), ülkenin kuzey bölgesine ait olan Sarıpol Vilayeti Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullara, okul malzemesi desteği sağladı.

Afganistan genelinde eğitimden sağlığa, tarımdan kapasite geliştirme kurslarına kadar yüzlerce projeyi hayata geçiren TİKA, Sarıpol Vilayetinde okullara yönelik temin edilen okul malzemelerini düzenlenen törenle yetkililere teslim etti.

TİKA Mezar-ı Şerif Program Koordinatörü Zeki Bulduk, TİKA'nın eğitime destek projeleri kapsamında Sarıpol Vilayetinde Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullara bin adet masa-sıra desteği sağlandığını aktardı ve öğrencilerin masa-sıraları olmaması nedeniyle yerde eğitim gördüklerini, yapılan bu yardım sonrasında artık daha rahat ve huzurlu bir şekilde eğitimlerine devam edebileceklerini söyledi. Bulduk, teslim edilen masa-sıraların öğrencilere hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Bulduk, Afganistan genelinde birçok okul eğitim materyallerinden yoksun olup, tuğla üzerinde ya da yerde oturarak ders takip eden binlerce öğrenci var olduğunu, TİKA'nın özellikle bu okulları tespit edip, ihtiyacı yerinde görüp eğitime katkı sağlamakta olduğunu da ifade etti.

Törene, TİKA Mezar-i Şerif Program Koordinatörü Zeki Bulduk, Sarıpol Vilayeti Eğitim Müdürü Abdul Gaffur Sarpolı, Eğitim Müdür Yardımcısı, okul müdürleri ile birlikte çok sayıda öğrenci ve öğretmen katıldı. - ANKARA

Kaynak: İHA

24 Temmuz 2017 Pazartesi 14:03

Zeki Bulduk, Afganistan, Politika, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri