Engelli baba tıp fakültesini kazanan kızını okutmak için maske satıyor

Malatya'da yaşayan engelli baba, bu yıl tıp fakültesini kazanan kızını okutmak için maske satıyor. Geçim zorluğu yaşayan baba daha önce ayakkabı boyacılığı yaptığını, pandemi süreci ile maske satmaya başladığını söyledi.

Malatya'da yaşayan 3 çocuk babası engelli Hakan Ispanakçı (50) , bu yıl tıp fakültesini kazanan kızını ve diğer 2 çocuğunu okutmak için maske satıyor.

Daha önceleri İnönü Caddesi üzerinde ayakkabı boyacılığı ile geçimini sağlayan 3 çocuk babası engelli Hakan Ispanakçı, Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan kızını okutmak için şu sıralar maske satışı yapıyor.

''ENGELLİ MAAŞI YETMİYOR''

Ispanakçı, engelli maaşı olarak aylık 1500 TL aldığını ancak bunun 800 TL'sini ev kirasına verdiğini, kalan parayla da geçinemediği için mecburen çalışmak zorunda kaldığını söyledi.

''HAYIRSEVERLERİN DESTEK OLMASINI İSTİYORUM''

Diğer 2 çocuğunun da okuduğunu belirten Ispanakçı, "Çocuğum bu yıl tıp fakültesini kazandı. Onu okutmak için mecbur çalışmam gerekiyor. Hayırseverlerden de bana destek olmalarını istiyorum. Vatanına milletine faydalı bir doktor olacağına inandığım kızımın okutulması için destek bekliyorum" dedi.

''EŞİM DE BENİM GİBİ ENGELLİ''

Eşinin de kendisi gibi engelli olduğunu belirten Ispanakçı, korona virüs sürecinde boyacılığı bırakıp maske satmaya başladığını söyledi. Çocuklarını okutmak için çalışmaya ihtiyacı olduğunu ifade eden Ispanakçı, tıp fakültesine başlayacak kızı için burs imkanı istiyor.

Engelli baba tıp fakültesini kazanan kızını okutmak için maske satıyor - Son Dakika
Kaynak: İHA
17 Eylül 2020 Perşembe 12:54
YORUMLAR (34)
  • E. Şahin : Bu babanın banka hesap numarasinı, iban nosunu öğrenmek istiyorum. Yazar mısınız Buradapaylaşırsanız yardimcı olmak isteyenlerpaylasırsnız
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Cann : Malatyalılar hayırsever insanlar, bu adamın durumunu duyanlar mutlaka yardım edecektir. Maaşallah abime, şerefli bir şekilde ayakta duruyor.
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika