Titreme nöbeti geçiren Merkel'den açıklama: Benim için endişelenmenize gerek yok

Bugün bir kez daha titreme nöbeti geçiren Almanya Başbakanı Angela Merkel, sağlık durumuna ilişkin spekülasyonların ardından, 'Ben iyiyim, benim için endişelenmenize gerek yok' açıklamasını yaptı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, gazetecilerin resmi tören esnasında üçüncü kez titreme nöbeti geçirmesini hatırlatılması üzerine de ''Endişe etmeye gerek yok, iyiyim ayrıca görevimi yapabileceğimden eminim.'' açıklamasında bulundu.

"BENİM İÇİN ENDİŞELENMENİZE GEREK YOK"

Almanya Başbakanı Angela Merkel, üçüncü kez titreme nöbeti geçirirken görüntülendi. Merkel'in Finlandiya Başbakanı Antti Rinne'yi karşılama töreninde titreme nöbeti geçirmesi endişelere neden oldu. Yaşanan olayın ardından Fin mevkidaşı ile düzenlediği basın toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Merkel, "Ben iyiyim" açıklamasını yaptı. Merkel, "Bu süreç henüz tamamlanmadı. Bir süre daha bunu yaşayacağım. Ancak gayet iyiyim. Benim için endişelenmenize gerek yok. İşimi yapıyorum" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Almanya Başbakanı Merkel, 18 Haziran'da Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile askeri tören sırasında titreme nöbeti geçirirken ilk kez görüntülenmişti. Merkel sonrasında yaptığı açıklamada susuzluk nedeniyle titrediğini ve iyi olduğunu ifade etmişti. Olayın ardından Merkel 27 Haziran'da Cumhurbaşkanlığına ait Bellevue Sarayı'nda düzenlenen yeni Adalet Bakanı Christine Lambrecht'in mazbata töreninde ikinci kez titreme nöbeti geçirmişti. Doktorlar, Merkel'in yoğun baskı altında olduğunu, bu nedenle titreme nöbeti geçirdiğini öne sürmüştü.

Titreme nöbeti geçiren Merkel'den açıklama: Benim için endişelenmenize gerek yok

Kaynak: İHA

10 Temmuz 2019 Çarşamba 17:10

Angela Merkel, Finlandiya, Almanya, Dünya, Güncel