Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına İncesoyluer Seçildi

Tokat Gazeteciler Cemiyeti başkanlığına gazeteci-yazar Cemal İncesoyluer seçildi.

Tokat Gazeteciler Cemiyeti başkanlığına gazeteci-yazar Cemal İncesoyluer seçildi.
Cemiyet binasında yapılan ve 75 üyenin katıldığı olağanüstü genel kurulda başkanlığa oy çokluğu ile İncesoyluer seçildi.
İncesoyluer yaptığı konuşmada, "Tokat'ta görev yapan gazetecilerin birlik ve beraberliğini sağlayacağız. Gazetecilerin sorunlarını çözeceğiz. Beni bu göreve seçen üyelerimize çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Cemal İncesoyluer'in özgeçmişi
Tokat'ta doğan Cemal İncesoyluer, 1979 yılında Milli Gazete'de musahhih olarak başladı. Askerlik dönüşü Tokat'ta Birikim adıyla dergi yayımladı. Bir süre sonra dönemin Tokat Valisi Recep Yazıcıoğlu'nun basın danışmanı olarak 4 yıl görev yaptı. İHA'nın Tokat muhabirliğini yaptı, Vakit gazetesinde Dış İlişkiler Müdürü ve Cuma Dergisi Genel Yayın Yönetmeni, Yeni Şafak gazetesinin Ankara Temsilcisi, Sağduyu ve Yeni Mesaj gazetelerinde haber müdürü, Menajer Dergisinin Yayın Koordinatörü, İHA haber redaktörü, Başkent Tv'de Genel Koordinatör olarak çalıştı. Ayrıca İskilip Belediye Başkan Yardımcısı, Denizli ve Mamak Belediyesi Basın Danışmanı olarak görev aldı. Ulusal ve yerel gazetelerde üç bini aşkın makalesi yayımlandı. "Bir Kent Bir Adam Bir Yorum" ve "Şafak Operasyonu" isimli iki kitabi bulunuyor. Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi olan İncesoyluer, Tokat Haber gazetesinde günlük köşe yazıyor.

Kaynak: AA

10 Mart 2016 Perşembe 21:00

Gazeteciler Cemiyeti, Tokat, Politika, Güncel