Toronto Film Festivali, Wikileaks Filmi ile Başlayacak

Bu yıl 38.'si düzenlenecek Toronto Uluslararası Film Festivali (TİFF), WikiLeaks’in sahibi ve editörü Julian Assange’nin hayatını konu alan 'The Fifth Estate' filmi ile başlayacak.

Bu yıl 38.'si düzenlenecek Toronto Uluslararası Film Festivali (TİFF), WikiLeaks'in sahibi ve editörü Julian Assange'nin hayatını konu alan "The Fifth Estate" filmi ile başlayacak.

TİFF Başkanı Piers Handling ve Sanat Yönetmeni Cameron Bailey'in basın toplantısında verdikleri bilgiye göre, festivalin açılış galası, başrolünü İngiliz aktör Benedict Cumberbatch'ın oynadığı ve Bill Condon'un yönettiği "The Fifth Estate" filmi ile yapıacak. 5-15 Eylül arasında gerçekleşecek kapanış galasında ise Dan Schechter'ın "Life of Crime" ve Elmore Leonard'ın "The Switch" filmleri gösterilecek. 13 gala, 52 özel gösteri ile yüzlerce filmin yeralacağı festivalin ayrıntılı programı önümüzdeki ay açıklanacak.

Açıklamada, Meryl Streep, Chris Hemsworth, Julia Roberts, Sandra Bullock, Daniel Radcliffe, George Clooney, Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Tom Hanks, Nicole Kidman, Keira Knightley, Hailee Steinfeld, Mark Ruffalo, Jay Baruchel, Thandie Newton, Taylor Kitsch, Catherine O'Hara ve Colin Firth'ün festivalde kırmızı halıda yürüyecek yıldızlardan bazıları olduğu kaydedildi.

TİFF prömiyerinde ayrıca, 13 Temmuz'da Vancouver'da bir otel odasında aşırı alkol ve eroin nedeniyle öldüğü belirlenen ünlü aktör Cory Monteith'in son filmi "All the Wrong Reasons" da yeralacak. - Kanada

Kaynak: AA

23 Temmuz 2013 Salı 19:55

Benedict Cumberbatch, Julian Assange, Kültür Sanat