Trabzon'da Kültür Sanat

Trabzon Devlet Tiyatrosu (TDT), sezonun ilk oyunu 'Gürültülü Patırtılı Bir Hikaye'yi sanatseverlerin beğenisine sunacak.

Trabzon Devlet Tiyatrosu (TDT), sezonun ilk oyunu "Gürültülü Patırtılı Bir Hikaye"yi sanatseverlerin beğenisine sunacak.

Savaş Dinçel'in yazdığı, Uğur Keleş'in yönettiği oyunda, TDT sanatçılarından Ceyhun Gen ile Ankara Devlet Tiyatrosundan Sevgi Tanrıverdi ve Bilal Hüseyinoğlu rol alıyor.

Dekoru Hasan Yavuz, ışık tasarımı Yüksel Aymaz, müzikleri Çağrı Beklen'e ait oyunda, Shakespeare'in doğduğu evde müze bekçiliği yapan eski bir aktörün, yazardan intikam almaya çalışması konu ediliyor.

Oyun, bugün, yarın ve 25 Mart Cumartesi günü saat 20.00'de Atapark Haluk Ongan Sahnesi'nde izlenebilecek.

"Pijamalı Adamlar"

İstanbul Meydan Sahnesi "Pijamalı Adamlar" adlı oyunu Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Atatürk Kültür Merkezi'nde yarın akşam sahneleyecek.

Yapımcılığını ve yönetmenliğini Necmi Yapıcı'nın üstlendiği oyunda insanların günlük yaşamdaki sıkıntıları mizahi dille anlatılırken hiciv yoluyla da seyirciye mesaj veriliyor.

Oyunda Necmi Yapıcı, Ceyhun Fersoy, Erdem Baş, Cem Aksakal, Murat Ergür, Faruk Sofuoğlu ve Ufuk Yapıcı'nın da aralarında bulunduğu oyuncular rol alıyor.

"Rafadan Tayfa" çocukların beğenisine sunulacak

"Rafadan Tayfa-Türkiye'dir Burası" adlı çocuk müzikali, küçük izleyicilerin beğenisine sunulacak.

Müzikal, KTÜ Atatürk Kültür Merkezi'nde 25 Mart Cumartesi günü saat 13.00 ile 15.00'te sahnelenecek.

Kaynak: AA

23 Mart 2017 Perşembe 09:59

Savaş Dinçel, Necmi Yapıcı, Trabzon, Ceyhun, Kültür Sanat