Trabzon-'kasabanın Şerifi' Lakaplı Belediye Başkanı Bıçakçıoğlu Vaatlerini Yapmadığını İtiraf Etti

Trabzon'un Beşikdüzü İlçesi 'Kasabanın Şerifi' lakaplı Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu biraraya geldiği gazetecilere sıra dışı bir konuşma yaptı.

Trabzon'un Beşikdüzü İlçesi 'Kasabanın Şerifi' lakaplı Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu biraraya geldiği gazetecilere sıra dışı bir konuşma yaptı. İlginç çıkışlarıyla dikkat çeken ve son olarak da ilçede Köy Enstitüleri'nden kalan atıl haldeki yapıların yıkımı için, 'Ahırları yıktık, yurt yapıyoruz' ifadesiyle tepkilere neden olan Bıçakçığoğlu, seçimde vaatlerinin sorgulamadığını belirterek Ben espri ve şaka ile karışık bir laf ediyorum, bütün basın yazıyor. Yahu ben 'Vaat ettim bu milleti kandırdım, size şunu bunu yapacağım' dedim. Bugün itibariyle seçime 14 ay kaldı. Ben bu vaatlerin hiçbirini yapmadımö dedi.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti'nce Şalpazarı ilçesinde düzenlenen etkinliğe katılan AK Partili Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, görev sürecine ilişkin çarpıcı itirafta bulundu. Kent ve ilçede ilginç çıkışlarıyla dikkatleri üzerine çeken ve son günlerde de Köy Enstitüleri'nden kalan atıl haldeki yapıların yurt yapımı için yıkımındaki 'Ahır' ifadesiyle yoğun tepkilere hedef olan Bıçakçıoğlu, basının hizmetleri ve vaatlerini sorgulamasını istedi.
İlçe için seçim vaatlerinin bugüne kadar yerine getirmediğini anlatan Bıçakçıoğlu Trabzon her geçen gün her konuda kan kaybediyor. Sorgulayan bir basın istiyorum. Fikri takibi olan bir basın istiyorum. Benim ilçemde 35 tane mahalle var. Seçimden önce her mahalleye bir vaadim oldu. Daha bugüne kadar da hiçbirini yapmadım. Ama bunu basının hiçbirisini yazmadı. Ben espri ve şaka ile karışık bir laf ediyorum, bütün basın yazıyor. Yahu ben 'Vaat ettim bu milleti kandırdım, size şunu bunu yapacağım' dedim. Bugün itibariyle seçime 14 ay kaldı. Ben bu vaatlerin hiçbirini yapmadım. Bu benim için olduğu gibi seçilen siyasilerimiz, vekillerimiz için de geçerli. Belediye Başkanlarımızın hepsi için geçerliö dedi.
'KAMU YATIRIMLARINI ÇEKMEMİZ LAZIM'
Trabzon'a kamu yatırımlarının çekilmesi gerektiğinin de altını çizen Başkan Bıçakçıoğlu Eğer biz Trabzon'u ileriye taşıyacaksak, yataktan kaldıracaksak, göç vermesini önleyeceksek buraya yatırım almamız lazım. Kamu yatırımlarını çekmemiz lazım. Hizmet sektörünü geliştirmemiz lazım. Bana bugün Trabzon'da 200 kişinin 300 kişinin çalıştığı bir iş yerinden bahsedin. Yok. Trabzon basını şunu sorgulasın. Desin ki bizim gibi siyasilere, 'Ya 67 vilayetten bu Trabzon Türkiye'de gayri milli hasılada kaçıncıydı 81 vilayetken kaçıncı ya ben bir zamanlar Antep'ten öndeydim, Aydın'dan, Denizli'den öndeydim, Konya'dan Kayseri'den öndeydim' Bunlar sorgulasın. Yoksa hala kafasının içindeki ahırlardan hala kurtarılamayanlar bizleri eleştirip duracak. Varsın eleştirsin diyoruz. Her kesin gününü kutluyoruzö diye konuştu.
BAŞKAN HABERLERE KONU OLMUŞTU
Öte yandan Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu 4 yıl önce, ilçenin farklı noktalarındaki billboardlara, 'Kasabanın şerifi' imzasıyla astırdığı 'Kurban olurum size, çöpler poşette, saatinde', 'Kurban olurum size, hayvanlar köye' ve 'Kurban olurum size, kaldırımlar hepimizin' yazılı bayram afişleri astırmıştı. Başkan Bıçakçıoğlu, 2 yıl önce de ilçede yaşanan sel felaketi sonrası yapımı süren teleferik projesi nedeniyle kendisine eleştiriler yönetilmesini de Turizme önemli bir katkısı olacak bu projeyi yapacağız. Teleferik bir yerlerine mi batmış Sel ile teleferiğin ne alakası varö yanıtını vermişti.
HİZMET ALIP ÇABASINI ANLATMIŞTI
Başkan Bıçakçıoğlu ayrıca geçen yıl ise bir mahalle ziyareti sırasında ise ilçeye hizmet alabilmek için çabasını şöyle anlatmıştı
Benim tek gücüm bu belediye başkanlığında arkama aldığım siyasi iktidardır. Biraz da kendimden gelen kabiliyetim, işte biraz fırıldaklığım, biraz girişkenliğim, biraz üçkağıtçılığımla gidip para bulmam, para kopartmam, büyükşehirden, Ankara'dan onla, bunla bu Beşikdüzü'ne hizmet aktarabilme yönünde bir şeylerin peşinde koşuyoruzö

Kaynak: DHA

13 Ocak 2018 Cumartesi 14:55

Gazeteciler Günü, Murat Orhan, Beşikdüzü, Trabzon, Politika, Güncel