Trakya Üniversitesi'nden Geleneksel 'Cumhuriyet Fidanı' Töreni

Trakya Üniversitesi’nde gelenekselleşen Cumhuriyet fidanı dikim töreni 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştirildi.

Trakya Üniversitesi'nde gelenekselleşen Cumhuriyet fidanı dikim töreni 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda gerçekleştirildi.

Trakya Üniversitesi'nde gelenekselleşen Cumhuriyet fidanı dikim töreni 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda gerçekleştirildi. TÜ Karaağaç Yerleşkesi'nde yapılan fidan dikim törenine, Edirne Valisi Günay Özdemir, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, rektör yardımcıları ile dekanlar, akademisyen ve idari personeller katıldı.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve rektör yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin'in birlikte diktikleri Cumhuriyetin 94. yıl ağacına can suyu çocukları tarafından verildi. Tören, toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu. Öte yandan, fidan dikimi töreni sonrası, İlhan Koman Heykel ve Resim Müzesi Güngör Danişmen Arıbal-Güngör Rıfat Arıbal koleksiyonu açılış programı gerçekleştirildi.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, yaptığı konuşmasında, "Milletimizin eseri olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, Ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, toplumun ortak vazifesidir. Üniversitemiz, bin 700 akademik, bin 500 idari personeli ve 49 bin öğrencisi ile inanç, kararlılık ve azimle çalışmakta ve Cumhuriyetimize sahip çıkmaktadır. Bu vesile ile Ülkemizin 2023 yılı hedeflerine ulaşacağına olan inancımızı bir kere daha belirtirken Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılmak için mücadele veren tüm gazilerimizi saygıyla yad ediyor, bu uğurda canlarını veren tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum" dedi. - EDİRNE

Kaynak: İHA
29 Ekim 2017 Pazar 14:34

Son Dakika