Triple Ace – Colours In Jazz'den Rengârenk Bir Konser

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı'nın(İKSEV), İzmir Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla düzenlediği 24. İzmir Avrupa Caz Festivali'nde sahne sırası Triple Ace – Colours In Jazz üçlüsünündü.

Piyanoda Oliver Kent, kontrbasta Uli Langthaler, davulda Dusan Novakov'dan oluşan Triple Ace – Colours In Jazz konserlerine Thelonious Monk'un bir eserini kendi yorumlarıyla seslendirerek başladı. Ardından Gershwin'den Beatles'e uzanan geniş bir yelpazede sevilen eserleri ve kendi bestelerini yorumladı.Çaldıkları her parçayı özgün yorumları ile harmanlayan Üçlü, gerek grup ahengi gerekse solo performanslarıyla Pazartesi gecesini caz paletinin en yumuşak tonlarıyla boyadı.

İstanbul Avusturya Kültür Ofisi işbirliği ile AASSM Küçük salonda yapılan konserde Triple Ace – Colours In Jazz 2016'da çıkanı son albümleri "Faces"ı tartışmasız bir başarı ile İzmirli caz severlere tanıttı.

24. İzmir Avrupa Caz Festivali 8 Mart 2017 Çarşamba günü saat 20.00'de , AASSM Küçük Salon'da yapılacak olan Marie Mifsud konseri ile devam edecek.

Kaynak: Bültenler

07 Mart 2017 Salı 09:15

Oliver, Avrupa, İzmir, Güncel