Trump, Türkiye'nin mülteciler için harcadığı parayı duyunca büyük şaşkınlık yaşadı: Çok para harcamışsınız

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump arasında yapılan kritik zirve sonrasında basın mensuplarının soruları cevaplandı. Trump, Türkiye'nin Suriyeli mülteciler için harcağı 40 milyar dolar için 'Çok para' ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mülteciler için 40 milyar dolar para harcadıklarını söylemesi üzerine Trump'ın tepkisi basın toplantısına damga vurdu.

Trump gazetecilerin sorularına yanıt verirken Erdoğan'a dönerek harcanan paranın doğrulanmasını istedi ve Erdoğan'ın miktarı doğrulaması sonrasında "Çok para harcamışsınız" diyerek Erdoğan'ın eline dokundu. Trump'ın sözleri ve hareketleri gülüşmelere neden oldu.

"TÜRKİYE ÇOK PARA HARCADI"

Konuşmasında Türkiye'nin mültecilere çok para harcadığına vurgu yapan Trump, "Avrupa, geri dönüşlerin maliyetini karşılamalı. Türkiye çok para harcadı. Türkiye, Kürtlere de destek veriyor. Kürt mültecileri de alıyor. Çatışmadan kaçanlara ev sahipliği yapıyor." ifadelerini de kullandı.

Trump, Türkiye'nin mülteciler için harcadığı parayı duyunca büyük şaşkınlık yaşadı: Çok para harcamışsınız - Son Dakika
Erdoğan'la görüşme yapan Trump: 100 milyar dolarlık ticaret anlaşması konusunda mutabık kaldık Erdoğan'la görüşme yapan Trump: 100 milyar dolarlık ticaret anlaşması konusunda mutabık kaldıkErdoğan-Trump görüşmesinde 'terörle mücadele' dosyası dikkat çekti Erdoğan-Trump görüşmesinde 'terörle mücadele' dosyası dikkat çektiHeyetler arası görüşmede MHP'li İsmail Faruk Aksu da yer aldı Heyetler arası görüşmede MHP'li İsmail Faruk Aksu da yer aldıTrump'tan F-35 açıklaması: Erdoğan ve senatörlerle konuşuyoruz, halledeceğimizi umuyorum Trump'tan F-35 açıklaması: Erdoğan ve senatörlerle konuşuyoruz, halledeceğimizi umuyorumCumhurbaşkanı Erdoğan: Mazlum Kobani, terör örgütü başının manevi evladıdır Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mazlum Kobani, terör örgütü başının manevi evladıdırSon dakika: Erdoğan, Trump'ın gönderdiği mektupların akıbetini açıkladı: Sayın Başkan'a geri takdim ettim Son dakika: Erdoğan, Trump'ın gönderdiği mektupların akıbetini açıkladı: Sayın Başkan'a geri takdim ettim
14 Kasım 2019 Perşembe 06:58

Recep Tayyip Erdoğan, Donald Trump, Türkiye, Dünya, Ekonomi, Güncel