Tunceli Kılıçdaroğlu Aileye Heyet Gönderdi

Tunceli'de, baraj gölünde mahsur kalan ailenin köprü zaferi (ek) KILIÇDAROĞLU AİLEYE HEYET GÖNDERDİ Tunceli'nin Nazimiye İlçesi Dallıbahçe Köyü Ilısu Mezrası'nda Pembelik Barajı nedeniyle mahsur kalan Ayhan ve Adile Artuç çiftinin açlık grevi ardından Valiliğin köprü yapılacağını açıklamasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, memleketi Tunceli'ye Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Adana milletvekili Elif Doğan Türkmen ile eski CHP Milletvekili Melda Onur'u gönderdi.

Tunceli'de, baraj gölünde mahsur kalan ailenin köprü zaferi (ek)

KILIÇDAROĞLU AİLEYE HEYET GÖNDERDİ

Tunceli'nin Nazimiye İlçesi Dallıbahçe Köyü Ilısu Mezrası'nda Pembelik Barajı nedeniyle mahsur kalan Ayhan ve Adile Artuç çiftinin açlık grevi ardından Valiliğin köprü yapılacağını açıklamasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, memleketi Tunceli'ye Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Adana milletvekili Elif Doğan Türkmen ile eski CHP Milletvekili Melda Onur'u gönderdi.

Heyet üyeleri Artuç çiftini ziyarete giderken, Pempelik Baraj Gölü'nü Tunceli Belediyesi'ne ait rafting botu ile geçip aile ile görüştü. Görüşmede heyet aileyi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile telefonla görüştürdü. Kılıçdaroğlu, görüşmede aileye destek vereceklerini ve konuyu tüm aşamalarında takip edeceğini söyledi. Adile Arduç, Melda Onur'un sorunlarını uzun süredir takip ettiğini belirterek, yardımları için teşekkür etti. Açlık grevine Valiliğin köprü yapılacağını açıklamasından sonra son verdiklerini söyleyen Ayhan Arduç, "Davamızda haklıydık, bizi burada yalnızlığa mahkum ettiler. Baraj yolumuzu yutmuştu ve sonunda sesimiz duyuldu ve köprü yapılacak. CHP heyetine çok teşekkür ediyoruz. Bize sahip çıkıp yardım eden herkese teşekür ediyoruz" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, ailenin sorunlarını dinlediklerini belirterek, konu ve bölgedeki barajlar konusunda bir rapor hazırlayacaklarını söyledi. Ağbaba, Arduç ailesinin mezrada zor günler geçirdiğini ifade ederek, "Sayın Genel başkanımız özel bir heyet oluşturarak onun isteği üzerine geldik ve konuya sahip çıktık. Bundan sonra da sahip çıkacağız. Barajlar, Dersim coğrafyası üzerinde büyük bir yıkım etkisi yapmış. Arduç ailesi burada bir cezaevi hayatına mecbur bırakılmış. Valilik köprünün yapılacağını açıklamış, bu duruma sevindik ve sonuna kadar takipçisi olacağız. Köprünün açılışına hep beraber katılacağız. Buradan ayrıldıktan sonra bölgedeki çevre sorunları, baraj sorunları ve Arduç ailesinin yaşadığı mağduriyet ile buraya gelen milletvekili arkadaşlarımızla birlikte bir rapor hazırlayarak genel başkanımıza sunacağız" dedi.

Kaynak: DHA

15 Temmuz 2015 Çarşamba 21:04

Melda Onur, Veli Ağbaba, Tunceli, Kemal Kılıçdaroğlu, Politika, Güncel