Türk Ocaklarının 104. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

Türk Ocakları Malatya Şubesinde, Türk Ocaklarının 104. Kuruluş yıldönümü nedeniyle bir program gerçekleştirildi.

Türk Ocakları Malatya Şubesinde, Türk Ocaklarının 104. Kuruluş yıldönümü nedeniyle bir program gerçekleştirildi.
Helikopterinin düşmesinin ardından hayata veda eden Muhsin Yazıcıoğlu'nun da anıldığı programda Nevruz ve Ergenekon Destanı hakkında Eğitimci Adıgüzel Gökalp tarafından söyleşi düzenlendi.
Programda konuşan Türk Ocakları Malatya Şube Başkanı Nadir Günata "104 sene evvel Türk milletinin makus talihini yenmesi için 190 tıbbiyeli öğrencinin devrin ilim adamlarına ve aydınlarına yazdıkları mektupla tutuşturulan Ocağımız Allah'a şükür bugünlere geldi, milletimizle birlikte sonsuza kadar da tütecektir inşallah" diye konuştu.
Nadir Günata'nın konuşmasının ardından Muhsin Yazıcıoğlu başta olmak üzere, tüm şehitler için Kur-an tilaveti okundu. Daha sonra Eğitimci Adıgüzel Gökalp'in hazırladığı 'Nevruz ve Ergenekon' başlıklı sohbet söyleşisine geçildi. Söyleşide, Nevruz'un 3000 yıldır yaşatılan ve yaşatılmakta olan bir Türk bayramı olduğunu belirten Gökalp, Ergenekon destanı ile ilgili de bilgiler verdi.
Ergenekon Destanının, Büyük Türk Destanından bir parça olduğunu söyleyen Gökalp, "Bu destan Türk Kavimleri 'nden Göktürkler 'i mevzu alır. Göktürkler 'in var olma mücadelesini açıklamak ister" diyerek destandan kesitler anlattı. - MALATYA

Kaynak: İHA

26 Mart 2016 Cumartesi 17:16

Muhsin Yazıcıoğlu, Malatya, Yerel