Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş Yıl Dönümü

Türk polis teşkilatının 173. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Akyurt ve Gölbaşı ilçelerinde kutlama programları gerçekleştirildi.

Türk polis teşkilatının 173. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Akyurt ve Gölbaşı ilçelerinde kutlama programları gerçekleştirildi.
Akyurt ilçesinde, Cumhuriyet Meydanı'ndaki törene, Kaymakam Osman Altın, Belediye Başkan Vekili Ertekin Şan, AK Parti Akyurt İlçe Başkan Yardımcısı Murat Yıldırım ve öğrenciler katıldı.
İlçe Emniyet Müdürü Özdağ, törende yaptığı konuşmada, halkın sevgi ve güvenini kazanmış, onların huzuru, güven ve selameti adına gece gündüz çalışan Türk polis teşkilatının 173. kuruluş yıl dönümünü kutladı.
Şehit ve gazilerin hakkının ödenemeyeceğini belirten Özdağ, "Türk polisi, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin önemli bir kurumu olmanın gururu ve bilinci içerisinde görevini en iyi şekilde yerine getirmeye devam edecektir." diye konuştu.
Ardından düzenlenen yarışmada, şiir dalında ödül alan öğrencilere ve gazi polis memurlarına hediyeleri takdim edildi.
Gölbaşı
Gölbaşı ilçesindeki etkinlikler çerçevesinde Kaymakam Tülay Baydar Bilgihan, Belediye Başkanı Fatih Duruay ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Murat Kuyucu, İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.
Ziyarette Baydar, Duruay ve Kuyucu, İlçe Emniyet Müdürü İmdat Gökmen ve emniyet mensuplarının gününü kutlayarak, çiçek verdi.
Gökmen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Türk polis teşkilatı devletinin emrinde, milletinin hizmetinde, aralıksız vatan görevindedir." dedi.

Kaynak: AA

10 Nisan 2018 Salı 18:24

Tülay Baydar, Murat Yıldırım, Ak Parti, Akyurt, Politika, Güncel