Türk Sineması'nın 100.Yılına Özel Ödüllü Yarışma

Sinemaseverlere farklı ve alternatif bir sinema içeriği sunmak üzere faaliyet gösteren sosyal sinema platformu Fil'm Hafızası, Türk sinemasının 100.yılını eğlenceli bir yarışma ile kutluyor.

Unutulmaz filmlerin hafızalara kazınan sahnelerine ışık tutacak ve tüm sinefillere açık olarak düzenlenecek #Ensevdigimsahne yarışmasına başvurular 14 Aralık'a kadar devam ediyor.

Türk sinemasının unutulmaz sahneleri 6 saniyede yeniden canlandırılıyor!

Yarışmaya katılmak isteyenler, unutulmaz Türk filmlerinden en sevdikleri sahneyi yeniden canlandırarak Vine'a çekip, filmin ismi ile birlikte #ensevdiğimsahne hashtagi ile Twitter üzerinden paylaşacaklar. Katılımcıların Twitter üzerinden paylaştıkları Vine videoları www.filmhafizasi.com adresi üzerinden halk oylamasına sunulacak. Halk oylaması sonucu dereceye giren ilk 20 Vine videosu, yarışma jürisi tarafından değerlendirilerek dereceye giren videolar belirlenecek.

Sonuçlarının 29 Aralık'ta açıklanacağı #ensevdiğimsahne yarışmasının jürisi; oyuncu Defne Halman, oyuncu, senarist ve yönetmen Görkem Öge, yönetmen Hakan Hücum, oyuncu ve yönetmen İlkyaz Kocatepe, oyuncu Nursel Köse, yönetmen Ramin Matin gibi değerli isimlerden oluşuyor.

Türk Sineması'nın en sevilen sahnelerini hatırlayacağımız yarışmaya; Hayat Bilgisi Okulu, Sineplus Akademi ve Karaköy'ün ortak çalışma mekanı Yazane destek veriyor. Yarışmanın birincisi Hayat Bilgisi Okulu'ndan "Mağaradan Picasso'ya Sanat Tarihi" kursu, ikincisi Sineplus Akademi'den "Film Analizi ve Okuma" kursu, üçüncüsü ise Yazane'den bir aylık üyelik paketinin sahibi olacak.

Kaynak: Bültenler

26 Kasım 2014 Çarşamba 11:50

Twitter, Kültür Sanat, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri