Türkav'dan 14. Müzik ve Piknik Şöleni

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Şubesi'nce geleneksel hale getirilen müzik şöleninin 14. sü Dörtyol ilçesinde gerçekleştirildi.

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Şubesi'nce geleneksel hale getirilen müzik şöleninin 14. sü Dörtyol ilçesinde gerçekleştirildi.

Kuzuculu Zübeyde Hanım Parkı'nda Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim'in okunması ile başlayan şölenin ardından konuşan Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Dörtyol Şube Başkanı Reşit Taşkın kesintisiz olarak her yıl yaptıkları Müzik ve Piknik şöleninin günden güne daha geniş katılımlı olarak gerçekleştiğini belirterek birlik beraberlik mesajı verdi.

TÜRKAV Genel Başkanı Şemsettin Yelmen de vakıf çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yelmen, "Memleketimizin temel taşı olan kamu çalışanlarını bir çatı altında tutan vakfımız Türkiye genelinde 1989'dan bu yana faaliyet göstermektedir. Dörtyol'da da 14 yıldan bu yana aktif olarak faaliyetlerinde hiç ayrım gözetmeden hem üyelerine hem de Dörtyol ve çevresine hizmet etmektedir"dedi.

Yelmen daha sonra gündemdeki konular üzerine yaptığı konuşmada ise, 4 Haziran 2003 tarihinde çıkarılan Medeni ve Siyasi Haklarla Avrupa Birliği'ne uyum sağlama yasaları sayesinde Müslüman ülkelerdeki milli ve medeni kurallara yakışmayacak kanunlar çıkartıldığını belirterek, şunları kaydetti:

"Bu kanunların yaşama geçirilmesiyle ülkemizde PKK'nın uzantısı bir siyasi partinin üyelerinin yaptıkları açıklamalar Ülkücü harekete mensup üyelerim sabırlarını zorlamaktadır. 12 haziranı sükun içerisinde geçirmek için biz camia olarak elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Avrupa Birliği uyum yasaları ülkemizde milli ve manevi değerleri zedelemiştir. "

Yüzlerce ailenin katıldığı şölen alanında Mustafa Yıldızdoğan, Aşık Sefa ve aşık Hacı Karakılçık davetlilere neşeli dakikalar yaşattılar. Şölen alanına kurulan Türkmen çadırlarında hazırlanan sıkma ve ayran misafirlere ikram edildi.

Konuklara son günlerde gündem de olan Pesküvit ve lokum ikram edildi.

- HATAY

Kaynak: AA

22 Mayıs 2011 Pazar 17:03

Yerel