Turkish Airlines Challenge İçin Geri Sayım Başladı

Avrupa’nın en yetenekli genç golfçülerini buluşturan Challenge Tour’un Türkiye ayağı 26-29 Nisan’da Belek’te bulunan Gloria Golf Kulübü’nde düzenlenecek.

Avrupa'nın en yetenekli genç golfçülerini buluşturan Challenge Tour'un Türkiye ayağı 26-29 Nisan'da Belek'te bulunan Gloria Golf Kulübü'nde düzenlenecek.

Toplam para ödülü 200 bin Euro olan organizasyonda 11'i Türk toplam 156 oyuncu sahaya çıkacak. Turkish Airlines Open'ın ardından ülkemizde düzenlenen en büyük golf organizasyonu olma özelliğini taşıyan Turkish Airlines Challenge, 26-29 Nisan tarihleri arasında Antalya Belek'te bulunan Gloria Golf Kulübü'nde düzenlenecek. European Turu'nun bir alt organizasyonu olma özelliğini taşıyan Challenge Tour'da yılın üçüncü turnuvası olarak oynanacak müsabakalarda toplam 200 bin Euro para ödülü dağıtılacak. 30'u aşkın ülkeden 156 oyuncunun katılacağı Turkish Airlines Challenge'da, 6'sı profesyonel toplam 11 Türk oyuncu sahaya çıkacak. Profesyonellerde Ali Altuntaş, Hakan Yamaç, Hamza Sayın, Deha Özer Şenay, Bülent Karataş ve Bekir Kara, amatörlerdeyse Leon Açıkalın, Taner Yamaç, Hamza Esmer, Mutlu Güner ve Ahmet Telli organizasyonda ülkemizi temsil edecek.

26-29 Nisan tarihleri arasında oynanacak turnuva için sporcular 23-25 Nisan tarihleri arasında resmi antrenmanlarını yapabilecekler. 25 Nisan'da ayrıca Pro-am organizasyonu düzenlenecek. Turnuvada ilk iki gün sonunda elemeyi geçen oyuncular 200 bin Euro'luk para ödülünden en büyük payı almak için ter dökecek. Geçen yıl yine Gloria Golf Kulübü'nün New Course sahasında düzenlenen turnuvada İngiliz golfçü Ryan Evans toplamda 267 vuruşla şampiyon olmuştu. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

16 Nisan 2018 Pazartesi 13:56

Türkiye, Avrupa, Belek, Spor, Son Dakika
YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika Haberleri