Türkiye ile Yunanistan arasındaki krize İsrail de dahil oldu! Yunanistan'dan yana tavır aldılar

İsrail, Doğu Akdeniz'de Türkiye ile Yunanistan arasında yeniden tırmanan krizde Atina'ya destek verdi. İsrail Dışişleri Bakanlığı, "İsrail'in Yunanistan'ın yanında olduğunu" söyledi

Doğu Akdeniz'de Ankara ile Atina arasında yaşanan krize ilişkin İsrail'den açıklama geldi. İsrail Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada İsrail'in Yunanistan'ın yanında olduğu belirtildi.

Açıklamada "İsrail Yunanistan'a, deniz alanları ve münhasır ekonomik bölgesini sınırlandırma hakkı konusunda tam destek ve dayanışmasını ifade eder" denildi.

NE OLMUŞTU?

Türkiye'nin sismik araştırma ve sondaj gemisi Oruç Reis için Akdeniz'de Navtex ilan etmesi Atina ile Ankara arasında gerilimi yeniden yükseltmişti. Yunanistan, dün Türkiye'nin Akdeniz'deki faaliyetleri nedeniyle Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler Konseyi'nin acilen toplanmasını istemişti.

Yunanistan'ın acil toplantı talebine tepki gösteren Adalet ve Kalkınma Partisi Sözcüsü Ömer Çelik, "Yunanistan her zamanki gibi haksız, hukuksuz, saldırgan politikalarına destek için Avrupa Birliği'ni toplantıya çağırmış. AB, Yunanistan'ın tüm Avrupa'yı Yunan tiyatrosuna çevirmesine izin vermemelidir" demişti.

Türkiye ile Yunanistan arasındaki krize İsrail de dahil oldu! Yunanistan'dan yana tavır aldılar - Son Dakika Dünya
Türkiye'den Yunanistan'a diyalog çağrısı: İyi komşuluktan yanayız

Türkiye'den Yunanistan'a diyalog çağrısı: İyi komşuluktan yanayız

12 Ağustos 2020 Çarşamba 16:38
YORUMLAR (49)
  • Mehmet : Adam çok haklı Savaş çığırtkanlığı yapan troller kılıçla mı gideceksiniz. Türkiyenin şu anda gücü mü var. Türkiye Yunanistan gibi akıllı diplomasi yapması gerekiyor. Yoksa Ab, Abd, İsrail, Rusya hatta Müslüman devletler bile karşı.Türkiyeye sözle destek olacak bir tek devlet 30 senelik Azerbaycan. Kendisinin hiçbir gücü yok. Kendi işgal altındaki topraklarını bile savunamıyor.Türkiye olmazsa yok olacağını bildiği için bilerek destek oluyor. Yoksa diper Türki Cumhuriyetler gibi bu da destek olmazdı Bu denklemde Türkiye kesinlikle kazanamaz. Kimse kılıçla hava atmasın. Teknoloji çağı. Konvansiyonel silah zamanı. İnsansız silah xamanı.
    Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır
  • Ryu : Politik oyunlar bunlar baştakilere bişi olmaz altın dolar uçuyor millet aç oturun bunu düşünün
    Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika