Türkiye'nin ağladığı Neslican Tay, vasiyeti gereği kesilen bacağının gömüldüğü yere defnedildi

Kansere karşı verdiği mücadelesiyle tanınan Neslican Tay, memleketi Rize'de son yolculuğuna uğurlandı. Tay, vasiyeti gereği kesilen bacağının gömüldüğü yerde toprağa verildi.

Bir süredir yoğun bakımda tedavi gören ve Twitter'da binlerce kullanıcının yardım kampanyası başlattığı Tay, dördüncü kez yakalandığı kansere yenik düştü. Cuma akşamı hayata gözlerini yuman 21 yaşındaki Neslican Tay'ın cenazesi Rize'de toprağa verilmek üzere getirilmişti.

AİLE KABRİSTANINA DEFNEDİLDİ

Üç kere yendiği kansere karşı verdiği mücadele ile tanınan 21 yaşındaki Neslican Tay, Rize'de son yolculuğuna uğurlandı. Genç kızın cenazesi, merkez Sahil Camii'nde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazıyla yine merkeze bağlı Pehlivan Mahallesi'nde kesilen bacağının gömüldüğü yerde toprağa verildi.

CENAZE TÖRENİNE BİNLER KATILDI

Törene, Tay'ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra AK Parti Rize Milletvekili Muhammet Avcı, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve çok sayıda seveni katıldı.

"BENİM İÇİN SOL BACAĞINIZI SEVİN" DEMİŞTİ

Genç yaşta hayata veda eden Tay, "Hayatınızı sevin. Kendinizi sevin. Bedeninizi sevin. Ruhunuz başka bir bedende bulunmayacak. Saçlarınızı, boyunuzu, kilonuzu sevin. Benim için sol bacağınızı da sevin." ifadelerini kullanmıştı.


Neslican Tay'ın dayısı Ömer Yazıcı yaptığı açıklamada, "Bu süreçte bizi bırakmayan yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum. Sağolsunlar, varolsunlar. Neslican'ı dün gece kaybettik. Ama Neslican'ın bedenini kaybettik. Neslican'ın ruhu ve başlattığı savaş, başlattığı mücadeleyi miras olarak vasiyet olarak kabul ettik. Devam ediyoruz, devam ettireceğiz" dedi.

KESİLEN BACAĞININ GÖMÜLDÜĞÜ YERDE TOPRAĞA VERİLDİ

Tay'ın cenazesi, öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Pehlivan Mahallesi'ndeki aile kabristanında,vasiyeti gereği daha önce kanser nedeniyle kesilen bacağının gömüldüğü yerde toprağa verildi.

ÜNLÜ İSİMLER PEŞ PEŞE PAYLAŞIM YAPTI

Ölümüyle Türkiye'yi yasa boğan Tay için binlerce sosyal medya kullanıcısı, ünlü isimler, siyasi liderler ve spor kulüpleri veda paylaşımı yaptı.

NE OLMUŞTU?

Rize'nin Gülbahar Mahallesi'nde ailesi ile oturan Neslican Tay, 2 yıl önce kanser hastalığına yakalandığını öğrendi. Tümör nedeniyle sol bacağı kesilen genç kız, hayattan kopmadı, azmi ile kanser hastalarına örnek oldu. Sosyal medya hesabından hastalığını duyuran ve kanserle mücadele edeceğini açıklayan Neslican, yaşadıklarını ve tedavi süreçlerini takipçileri ile paylaştı. Kısa sürede 1 milyon takipçi sayısına ulaşan Neslican, bir yandan tedavi görürken, diğer yandan Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nü kazanarak eğitimini sürdürdü. Kanser hastalığı ile mücadelesi sırasında kendisi gibi hastalara verdiği moral ve destekle tanınan Neslican, fenalaşınca İstanbul'da bir hastanede yoğun bakıma alındı. Genç kız 20 Eylül'de hayatını kaybetti.

Türkiye'nin ağladığı Neslican Tay, vasiyeti gereği kesilen bacağının gömüldüğü yere defnedildi - Son Dakika
Kanserle savaşan Neslican Tay, hayatını kaybetti Kanserle savaşan Neslican Tay, hayatını kaybettiSiyaset dünyasından Neslican Tay'ın ölümüne ilişkin mesajı: Gittin, çok üzgünüz çok Siyaset dünyasından Neslican Tay'ın ölümüne ilişkin mesajı: Gittin, çok üzgünüz çokFutbol dünyası, Neslican Tay'ın ölümüne sessiz kalmadı Futbol dünyası, Neslican Tay'ın ölümüne sessiz kalmadıÜnlü isimler hayatını kaybeden Neslican Tay'ın acısını paylaştı Ünlü isimler hayatını kaybeden Neslican Tay'ın acısını paylaştıHayatını kaybeden Neslican Tay'ın son paylaşımı yürek dağladı: Yaşamayı çok istiyorum Hayatını kaybeden Neslican Tay'ın son paylaşımı yürek dağladı: Yaşamayı çok istiyorumNeslican Tay'ın TEDx konuşmasındaki sözleri gündem oldu: Benim için sol bacağınızı da sevin Neslican Tay'ın TEDx konuşmasındaki sözleri gündem oldu: Benim için sol bacağınızı da sevinHayatını kaybeden Neslican Tay için 'Son mesajını görmemişim' diyen Duygu Özaslan kendisini savundu Hayatını kaybeden Neslican Tay için 'Son mesajını görmemişim' diyen Duygu Özaslan kendisini savunduNeslican'ın ölüm haberini alan Selin Ciğerci: İyi olacağım diye söz vermiştin Neslican'ın ölüm haberini alan Selin Ciğerci: İyi olacağım diye söz vermiştinNeslican Tay'ın ölüm haberini alan anne ve babasının hali yürek parçaladı Neslican Tay'ın ölüm haberini alan anne ve babasının hali yürek parçaladıNeslican Tay'ın cansız bedeni gören kişiden duygulandıran sözler: Gelin gibi olmuş Neslican Tay'ın cansız bedeni gören kişiden duygulandıran sözler: Gelin gibi olmuşHayatını kaybeden Neslican Tay'ın cenazesi hastaneden alındı Hayatını kaybeden Neslican Tay'ın cenazesi hastaneden alındıHaluk Levent'in anıt mezar çağrısı büyük yankı buldu! Neslican, 6 aileye daha umut oldu Haluk Levent'in anıt mezar çağrısı büyük yankı buldu! Neslican, 6 aileye daha umut oldu
22 Eylül 2019 Pazar 14:37

Twitter, Türkiye, Rize, Magazin, Güncel
YORUMLAR