Suna Kıraç'ın İdealleri İzleyicilerle Buluşuyor!

Suna ve İnan Kıraç Vakfı kurucularından Suna Kıraç'ın ülkeye ve topluma sağladığı katkıları anlatan 'Kutup Yıldızı-Sönmeyen Kılavuz' belgeselinin yapımı tamamlandı.

Araştırmacı gazeteci Rıdvan Akar'ın hazırladığı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda izleyiciyle buluşacak olan belgesel, Cumhuriyet'in temel değerleriyle yetişmiş Suna Kıraç'ı, kurucusu ve destekçisi olduğu eğitim, kültür-sanat ve sağlık kurumlarındaki tanıkların ağzından aktarıyor.

Araştırmacı gazeteci Rıdvan Akar tarafından yazılan, "Suna Kıraç: Ömrümden Uzun İdeallerim Var" ve "İdealler Gerçekleşirken: Suna Kıraç'ın İzinde 10 Yılın Öyküsü" kitaplarından yola çıkan Suna Kıraç belgeseli "Kutup Yıldızı-Sönmeyen Kılavuz" tamamlandı. Belgesel, Türkiye'nin önde gelen iş insanı ve hayırseverlerinden Suna Kıraç'ın doğuşuna, gelişimine ve sürdürülmesine katkıda bulunduğu kurumların topluma sağladığı katkıları mercek altına alıyor.

Belgeselde Vehbi Koç Vakfı, Koç Lisesi, Koç Üniversitesi, Galatasaray Eğitim Vakfı, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Enstitüsü, Kaleiçi Müzesi, Pera Müzesi, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü ve Nörodejenerasyon Araştırma Laboratuvarı (NDAL) gibi Suna Kıraç tarafından temelleri atılan ve desteklenen kurumlara yer veriliyor. Belgesel, bu kurumların yöneticilerinin, çalışanlarının ve bu projelerden yararlananların tanıklığıyla şekilleniyor, gerçekleştirdikleri projelerle yaşamları değiştiren, topluma ve ülkemize değer katan kurumların başarı ile taçlanmış öykülerini içeriyor.

Kaynak: Bültenler

28 Ekim 2017 Cumartesi 11:06

Kutup Yıldızı, Rıdvan Akar, Suna Kıraç, 29 Ekim, Güncel