Türkiye Spor Tırmanış Hız 1. Ayak Yarışmaları Sona Erdi

Türkiye Dağcılık Federasyonunun düzenlediği Spor Tırmanış Küçükler ve Gençler Hız 1. Ayak Yarışmaları Malatya'da sona erdi.

Türkiye Dağcılık Federasyonunun düzenlediği Spor Tırmanış Küçükler ve Gençler Hız 1. Ayak Yarışmaları Malatya'da sona erdi.

İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu (BESYO) Spor Salonu'nda gerçekleştirilen organizasyona, Malatya, Osmaniye ve Rize den 4 kadın, 9 erkek sporcu mücadele etti.

Küçük erkek A kategorisinde Malatya Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü sporcuları Saffet Aslan birinci, Muhammed Karyağdı ikinci, Osmaniye Dağcılık Spor Kulübünden Mustafa Koç da üçüncü, genç erkeklerde ise Malatya Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü sporcuları Vahap Karadağ birinci, Abdullah Yusuf Doğan ikinci, Sinan Yaman da üçüncü oldu.

Genç kadınlarda ise Malatya Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü sporcuları Ömür Özcan birinci, Cansel Yılmaz ikinci, Seda Özsoy da üçüncülüğü ele etti.

Türkiye Dağcılık Federasyonu İl Temsilcisi ve BESYO Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Faruk Akçınar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarışmanın Malatya'da ilk defa yapıldığını belirterek, "Bizim için güzel bir övünç kaynağı oldu. Malatya, Boulder yarışmalarında bir merkezdir. Türkiye çapında 6-7 yarışmamız oldu." diye konuştu.

Yarışmalar sonunda dereceye giren sporculara törenle madalyaları verildi.

Kaynak: AA

05 Mart 2017 Pazar 18:51

İnönü Üniversitesi, Osmaniye, Karadağ, Rize, Spor, Son Dakika
YORUMLAR

Son Dakika