Tütev, Futbol Turnuvasına Katılan Takımlara Frig Vadisi'ni Gezdirdi

Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı (TÜTEV) Afyonkarahisar Şubesi, bu yıl 'Kadına Şiddete Hayır' teması işlenen '3.Dostluk ve Kardeşlik Halı Saha Futbol Turnuvası'na katılan takımlara Frig Vadisi'ni gezdirdi.

Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı (TÜTEV) Afyonkarahisar Şubesi, bu yıl 'Kadına Şiddete Hayır' teması işlenen '3. Dostluk ve Kardeşlik Halı Saha Futbol Turnuvası'na katılan takımlara Frig Vadisi'ni gezdirdi.

TÜTEV tarafından geçen hafta başlayan turnuvada, Afyonkarahisar'da bulunan çeşitli kurum ve kuruluşlar mücadele ediyor. TÜTEV Afyonkarahisar Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Emin Köse, geleneksel hale getirilen bu turnuva ile Afyonkarahisar'da bulunan kurum ve kuruluşlar arasında dostluk ve kardeşliği daha da pekiştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Her yıl düzenlendikleri turnuvanın bir teması olduğunu belirten Köse, 5 hafta sürecek olan bu yılki turnuvanın ana temasının da 'Kadına Şiddete Hayır' konusu olduğunu belirtti. Köse, futbol turnuvasına katılan takımların, turnuva dışında da birbirlerini yakından tanımalarını, dostluklarını pekiştirmelerini, tarihi, turistik yerlerinin ve doğal güzelliklerinin daha fazla tanıtımının yapılması için bu geziyi düzenlediklerini kaydetti.

Afyonkarahisar'da yaşamalarına rağmen çok değerli tarihi, turistik yerlerden ve doğal güzelliklerden bilgisi olmayan hemşehrilerinin mevcut olduğu kanaatinde olduklarını ifade eden Köse, "Şu an yaptığımız Frig Vadisi gezilerimize katılanlar, bu yerleri ilk kez gördüklerini ve fazlaca bilgilerinin olmadıklarını belirtiyorlar. İlimize ait bu değerlerin ülkemiz içinde ve uluslararası alanda da fazlaca tanınmadığı kanaatindeyiz. Ayrıca, yaptığımız bu gezilerle ilimiz değerlerinin, ülkemiz içinde ve uluslararası alanda tanınması için katkılar sağlamak istiyoruz." dedi.

Müze Müdürü Mevlüt Üyümez tarafından rehberlik edilen gezi, Ayazini beldesinden başlayıp Döğer beldesinde bitti. Gezide, Frig Vadisi'nde bulunan Avdalaz ve Bayramaliler Kaleleri, Kapıkaya Anıtı, Emre Gölü ile Aslantaş, Yılantaş, Maltaş anıtları gibi tarihi, turistik yerler ve doğal güzellikler gezildi.

Kaynak: CHA

29 Kasım 2011 Salı 14:08

Politika, Güncel