Üç Maddelik Rest!

Türkiye Futbol Federasyo-nu'nun (TFF), şike ve teşvik suçlamalarına hedef olan takımların durumunu görüşmek amacıyla TFF Genel Kurulu'nu 26 Ocak'ta olağanüstü toplantıya çağırmasının yankıları sürüyor.

Türkiye Futbol Federasyo-nu'nun (TFF), şike ve teşvik suçlamalarına hedef olan takımların durumunu görüşmek amacıyla TFF Genel Kurulu'nu 26 Ocak'ta olağanüstü toplantıya çağırmasının yankıları sürüyor. Bu suçları işledikleri öne sürülen takımların bir defaya mahsus küme düşürülmeyeceği söylentisi, Galatasaray, Trabzonspor, Bursaspor ve Orduspor kulüplerinin tepkisini çekti. En sert çıkış da sarı kırmızılılardan geldi. Başkan yardımcısı Adnan Öztürk, önceki gün kısa bir açıklama yaparak, küme düşmenin kaldırılması görüşünün desteklenmesi halinde Birlik'ten çekileceklerini duyurdu. Adnan Öztürk bundan sonra izleyecekleri yol haritasını Hürriyet Gazetesi'ne anlattı.“İmzalıyor musunuz” diye soracağızGalatsaray Kulübü adına bir deklerasyon hazırlıyorum. Bu deklerasyonda, “Kulüpler Birliği şikeye karşıdır, fair-play ister ve 58. maddenin değiştirilmesine destek vermez” diye yazacağız ve bütün kulüplere, “İmzalıyor musunuz?” sorusunu yönelteceğiz. “Hayır, imzalamıyoruz” derlerse, “Galatasaray olarak bu Kulüpler Birliği'nde olamayız” diyerek çekileceğiz. Türk futbolunu, içinde bulunduğu kaos ortamından çıkaracak kurum Kulüpler Birliği'nin ta kendisidir. Onun için de bu olaya bakış açısını, duruşunu net bir şekilde ortaya koymalı ve kamuoyu ile paylaşmalıdır. Bu konuda kimin ne düşündüğünü herkesin bilmesi gerekir. Bizim en baştan beri duruşumuz belli. Galatasaray olarak biz “6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önlemeye Dair Kanun'da yer alan hapis cezaları çok ağır” dedik ve değiştirilmesi için herkesten çok çaba gösterdik. Ancak, işin bu noktası kurallara göre olmalı. Şike yapanlara küme düşürülmesinin kaldırılması doğru bir yöntem değil.2012'de TFF'ye cesaret diliyorumGalatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk'e, geride bıraktığımız 2011 yılına ilişkin değerlendirmelerini ve 2012'den neler beklediği...2011'de Galatasaray adına unutamadığınız olay?

Kadın voleybol takımımızın Avrupa kupası maçı için gittiği Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nde saldırıya uğramasını hiç unutamam. Sporcularımız Rumların yaptığı taşkınlıklara ve sahaya atılan biber gazına rağmen maça devam etmek istediler, bitirdiler.2011'de Türk sporu adına unutamadığınız olay?

A Milli Futbol Takımımız'ın 2012 Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne gidemeyişi...2012'den beklentileriniz?

Tertemiz bir futbol ve tertemiz bir spor dünyası. Gençlerine yönelmiş bir futbol ortamı. Olaysız, küfürsüz ve hakaretsiz bir düzen. Galatasaray adına ise; hak ettiği gibi Türk sporu adına öncü olduğunu gösterip, liderliğini perçinlemesi.Türkiye Futbol Federasyonu'na bir mesajınız var mı?

Türkiye Futbol Federasyonu'na 2012 yılında cesaret diliyorum. Bu olaylarla ilgili benim tek tarifim; federasyonu yetkisini kullanmıyor.G.Saray yeniden doğduGalatasaray'ın ilk yarıdaki performansı için yorumunuz?

Özlenen ve istenen Galatasaray'ın yeniden doğuşu…Galatasaray camiasına mesajınız?

2012; Avrupa'da başarıya giden yolda en emin ve doğru adımların atılacağı yıl olacak. Küfürsüz, olaysız Galatasaray'a yakışan bir duruşla kulübümüzü ileriye götürmeye devam edeceğiz.İŞTE GALATASARAY'IN KULÜPLER BİRLİĞİ'NE VERECEĞİ DEKLERASYONKulüpler Birliği Vakfı şikeye ve teşvike karşıdır.

Kulüpler Birliği Vakfı her zaman fair-play ister.

Kulüpler Birliği, 58. madde için genel kurula gitmez.Türk futbolu çağdaş ve adil bir yola girsin

G.Saray Başkanı Ünal Aysal, yeni yıl mesajında Türk futbolunun içinde bulunduğu sıkıntılı döneme değindi. Aysal, şu ifadeleri kullandı: “Yeni yılda Türk futbolunun içinde bulunduğu sancılı süreci de geride bırakarak çağdaş ve adil bir yola gireceğine, bu doğrultuda Türk sporunun milletlerarası standartları yakalayacağına dair inancımı korumaktayım.”

Kaynak: Sporx.com

01 Ocak 2012 Pazar 09:25

Türkiye Futbol Federasyonu, Adnan Öztürk, Galatasaray, Spor, Son Dakika
YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika Haberleri