Ümraniye'de Kültür-sanat

Ümraniye Belediyesi Ocak ayı içerisinde hazırladığı zengin kültür-sanat ajandası ile alanında uzman hocaları, sanatseverlerle bir araya getirecek.

Ümraniye Belediyesi Ocak ayı içerisinde hazırladığı zengin kültür-sanat ajandası ile alanında uzman hocaları, sanatseverlerle bir araya getirecek.
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, "Söyleşi ve Konferanslar" başlığı altında Ömer Tuğrul İnançer, M.Fatih Çıtlak, Ömer Faruk Harman, Büşra Börekçi, Ömer Döngeloğlu, Şeyma Başlılar, Prof. Dr. Kemal Sayar ve Sadık Yıldız'ı ağırlayacak.
Öte yandan Ümraniye'deki öğrencilere kendi okullarında seminer dinleme fırsatı da sunan ve Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen "Kültür Sanat Okulda Başlar" programları ile Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği, Kadir Murat Öztürk, Dr. Ahmet Anapalı, Ali Osman Aydın, Yrd. Doç. Dr. Bahtiyar Arslan, Özcan Ünlü, Selçuk Eraslan ve Hüseyin Goncagül'ü Ümraniyelilerle buluşturacak.
Bu ayın tiyatrolar bölümünde ise "Pürtelaş", "Alamut", "Emanet", "Tiyatro Karınca" ve "Gözyaşım Filistin" sergilenirken, çocukların kişisel gelişimlerine yardımcı olacak "Babaannemin Çantası", "Hay Meraklı Çocuk", "Kudüs Seyahatnamesi", "Nasrettin Hoca Fıkralarıyla Aramızda", "Cesaret Taşı", "Bilim Adası", "İki Kafadar", "İyi Çocuk", "Pamuk Dede ve Torunları" ile "Kelebek Avcısı" tiyatro oyunları da kültür merkezlerinde izleyicilerin ilgisine sunulacak.
Ayrıca Sufi Meşk Grubu ile Eşref Ziya Terzi gibi grup ve sanatçıların konserleriyle de izleyiciler duygusal anlar yaşayacak.10 haftalık eğitim programlarından oluşan Akademi Nisa ve Akademi Genç sayesinde de bazı akademisyen, hoca ve sanatçıyı Ümraniyeli kadınlar ve gençlerle buluşturacak. Devam zorunluluğu olan ve eğitim sonunda katılımcılara sertifika verilen Akademi Nisa ve Akademi Genç programlarında edebiyat, tarih, siyaset, kültür, sanat, sosyoloji, psikoloji, dinler tarihi, İslam tarihi ve ekonomi gibi geniş bir yelpazede dersler verilecek.

Kaynak: AA

09 Ocak 2018 Salı 08:22

Ömer Faruk Harman, Fatih Çıtlak, Ömer Tuğrul İnançer, Ümraniye, Politika, Güncel