Ümraniye'de Büfeden Aldığı Alkolü İçen Gencin Beyin Ölümü Gerçekleşti

Ümraniye'de sahte içkiden zehirlendiği iddiasıyla hastaneye kaldırılan gencin beyin ölümü gerçekleşti.

Ümraniye'de ucuz fiyatına aldanarak bir büfeden alkol alan genç, rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakımda tedavi altına alınan gencin beyin ölümü gerçekleşti. Gencin ağabeyi Özcan Yılmaz ise büfeden alınan alkolün sahte olduğunu öne sürdü.

ÜMRANİYE'DE BİR BÜFEDEN SATIN ALDI

İddialara göre Ümraniye'de bir genç, bir hafta önce büfeden aldığı içkiyi içtikten sonra rahatsızlandı. Hastaneye kaldırılan genç, yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen beyin ölümü gerçekleşen gencin ağabeyi, kardeşinin sahte içki kurbanı olduğunu söyledi.

''UCUZ OLDUĞU İÇİN TERCİH EDİLİYOR''

Sahte içkinin ucuz olduğu için tercih edildiğini belirten ağabey Özcan Yılmaz "Kardeşim tekel bayiinden sahte votka alarak bunu bir arkadaşı ile içiyor. Daha sonra bu içkiyi almaya devam ediyor. Bu içki ucuz olduğu için alkol bağımlılarını, parası olmayan herkesi cezp ediyor. Ucuz olmasından dolayı insanlar bunu üst üste içiyor. Kimisi zehirleniyor ölüyor, kimisi de şu an kardeşim gibi yoğun bakımlarda yatıyor. Benim kardeşimin beyin ölümü gerçekleşmiş." dedi.

''KARDEŞİM 8 GÜNDÜR YOĞUN BAKIMDA''

Yaşanan olaya ilişkin Ümraniye emniyetinin bir çalışmasının olmadığını öne süren Özcan Yılmaz "Ümraniye polisinin hiçbir çalışması, hiçbir operasyonu yok. İş yerine herhangi bir muamele yapılmadı. Yetkililer bu insanlarla alakalı gerekeni yapsınlar. Kardeşimin beyin ölümü gerçekleşmiş doktorlar hiçbir şekilde yaşama sansı olmadığını söylüyorlar. Kardeşim 8 gündür yoğun bakımda." diye konuştu.

''BİRKAÇ DUBLE İÇTİM, GÖZLERİM KARARDI''

İçkinin kendisini etkilemesi üzerine az içtiğini ve kustuğunu belirten Özcan Yılmaz'ın yanında bulunan arkadaşı Burçin Seçkin ise "O gün ucuz diye ilerideki tekel bayiinden şişesi 15 lira olan votkalardan aldık. Ben birkaç duble içtim. Biraz gözlerim karardı kendimi iyi hissetmedim hemen istifra edip şişeyi kırdım. Arkadaşım o gün devam etti. Ertesi gün tekrar almış. Öğlen saat 3 gibi beni arayarak, 'Burçin ben iyi değilim, gözlerim kararıyor, midem bulanmaya başladı' dedi. Kendisine eve gitmesini yakınlarını aramasını söyledim. Daha sonra abisinden yoğun bakıma kaldırıldığını, beyin ölümünün gerçekleştiğini öğrendim. Bu olayı katiyetle satılan kaçak içkiye bağlıyorum. Bende o gün etkilendim. Kendimi kötü hissettiğim için kustum. Kendimi kurtardım. Ayran içtim, yoğurt yedim. Alkolü az miktarda aldığım için fazla etkilenmedim." diye konuştu.

Kaynak: İHA

10 Mart 2017 Cuma 09:39

Özcan Yılmaz, Ümraniye, 3. Sayfa
YORUMLAR