Umreciler Kutsal Topraklara Uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2017-2018 yılı umre organizasyonuyla, yarıyıl tatilinde öğretmen-öğrenci turlarıyla kutsal topraklara giden 82 umreci, Erzincan Havalimanından dualarla uğurlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2017-2018 yılı Umre organizasyonuyla, yarıyıl tatilinde öğretmen-öğrenci turlarıyla kutsal topraklara giden 82 umreci, Erzincan Havalimanından dualarla uğurlandı. Yapılan programa İl Müftüsü Yavuz Karabayır, Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Ali Şen, Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü Hüseyin Ünal, kafile görevlileri, umre yolcuları ve yakınları katıldı.
Uğurlama programında, İhramlarını havaalanında giyen ve Erzincan'dan doğrudan kutsal topraklara gitmenin heyecanını yaşayan umrecilerle tek tek ilgilenen ve kısa bir konuşma yapan İl Müftüsü Yavuz Karabayır, Allah ve Rasülünün misafiri olarak yola çıkan umrecilerden milletimize, devletimize ve ümmete dua etmelerini özellikle de kahraman askerlerimize ve emniyet güçlerimize dua etmelerini istedi.
Program İl Müftüsü Karabayır'ın yaptığı dua ile sona ererken, yakınlarıyla vedalaşan umreciler duygu dolu anlar yaşadı. - ERZİNCAN
25 Ocak 2018 Perşembe 09:12

Ali Şen, Diyanet İşleri Başkanlığı, Umre, Erzincan, Politika, Güncel