UniQ İstanbul'da 'Ramazanda Caz'!

Türkiye'nin ilk ve tek 'Ramazanda Caz' festivali 4-11 Temmuz tarihleri arasında 6. kez müzik severlerle buluşuyor.

Festivalin 3 konserine ev sahipliği yapacak UNIQ İstanbul; İstanbul'un yeni gözde kültür sanat merkezi olan ve gelişmiş altyapısıyla en iyi akustiğe sahip Volkswagen Arena'dan sonra, müzikseverlere bir de açık hava mekanı sunuyor. Çimenlerin üzerinde, ormanla iç içe, yazla buluşturan UNIQ İstanbul Açıkhava Sahnesi'nde 'Ramazanda Caz' bir başka olacak!

Bu konserle, Türkiye'deki Roman Caz akımının öncülerinden efsanevi Okay Temiz ve Magnetic Band topluluğu yeniden bir araya gelecek. Ramazanda Caz'ın bu açılış konserinde kimse yerinde duramayacak!

Merakla beklenen, "Only Lovers Left Alive" filminde söylediği şarkıyla ün kazanan ve büyük beğeni toplayan Yasmine Hamdan konseriyse 5 Temmuz Pazar günü Uniq Açıkhava Sahnesi'nde gerçekleşecek.

UNIQ İstanbul'da caz keyfi, 9 Temmuz günü, Fransız Roman Caz geleneğinin en iyi temsilcilerinden ünlü kemancı Pier Blanchard & Gypsy Jazz Quartet konseri ile devam edecek. Geçtiğimiz sene Fransız Sarayı Bahçesi'nde konser veren ve çok beğenilen bu topluluk, yoğun istek üzerine yeniden karşımıza çıkacak!

RAMAZANDA CAZ, Fransa SARAYI BAHÇESİ'NDE DE ESECEK

Ramazanda Caz'ın geçtiğimiz sene müzikseverlere kazandırdığı bu harika mekanda, 10 Temmuz'da Andre Manoukian Quartet konseri gerçekleşecek. Charles Aznavour'un birlikte en sık konser verdiği ünlü Fransız piyanistin Quartet'i de bu konserde olacak. Türk-Roman müziğinin olağanüstü virtüözlerinden usta klarnetçi Yarımdünya Hasan, ünlü asma davul ustası Hacı Rüstem Çembeli ve ünlü zurna virtüözü Ahmet Özden bu konserde yer alıyor. Cazseverler için kaçırılmayacak bir buluşma!

KAPANIŞ ANKARA'DA…

Bu sene bir konser de Ankara'da! Ramazanda Caz, ilk kez İstanbul dışına çıkıyor ve Ankara'da müzikseverlerle buluşuyor! 11 Temmuz'da Andre Manoukian Quartet yine, Yarımdünya Hasan, Hacı Rüstem Çembeli ve Ahmet Özden ile birlikte Fransa Büyükelçiliği Bahçesi'nde konser verecek.

Hakan Erdoğan Productions tarafından düzenlenen Ramazanda Caz; Kültür ve Turizm Bakanlığı, UNIQ İstanbul ve Fransa İstanbul Başkonsolosluğu tarafından desteklenmektedir.

Kaynak: Bültenler

29 Haziran 2015 Pazartesi 09:48

Fransa, Türkiye, İstanbul, Kültür Sanat