Üniversite Öğrencilerinden 'Bayrak Yürüyüşü'

Üniversite öğrencilerinden 'Bayrak Yürüyüşü'SAMSUN - Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ndebir araya gelen Ülkü Ocakları'na bağlı yüzlerce öğrenci, Kurupelit Kampüsü içinde 'Bayrak Yürüyüşü' yaptı.

Üniversite öğrencilerinden "Bayrak Yürüyüşü"
SAMSUN - Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ndebir araya gelen Ülkü Ocakları'na bağlı yüzlerce öğrenci, Kurupelit Kampüsü içinde "Bayrak Yürüyüşü" yaptı.
OMÜ'de faaliyet gösteren 10 ayrı öğrenci topluluğu tarafından "Ondokuz Mayıs Üniversite Gençliği, Bayrağına Sahip Çıkıyor" sloganı ile yürüyüş düzenledi. OMÜ İlahiyat Fakültesi önünde toplanan ve büyük bayrak açan öğrenciler, "Ne mutlu Türk'üm diyene", "Vatan sana canım feda" şeklinde sloganlar eşliğinde OMÜ Yaşam Merkezi'ne kadar yürüdü. Burada ise saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.
Öğrenciler adına konuşma yapan Ülkü Ocakları Kampüs Başkanı Serdal Çiba, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in emri üzerine çıktığımız bu yolda hiçbir zaman yılmadık. 'Sen mi kurtaracaksın bu vatanı' diyenlere cevabımız her zaman evet oldu. Bizler yola çıkarak Atamızın o altın nasihatini hiç unutmayanlarız. Bizler kapısının önünün temizlenmeden vatanın temizlenmeyeceğini bilenlerdeniz. Bu kapının önü hepimizin. Bu üniversiteler hepimizin. Bizler burada tek yumruk olursak bu bileği kimse bükemez. Bileği bükülmeyen bileği öpülmeye layıktır. Dostluğumuz ve kardeşliğimizin hep ileriye gitmesi için ben kampüs başkanı olarak söz veriyorum" dedi.
Öğrenciler basın açıklamasının ardından dağıldı.

Kaynak: İHA

01 Ekim 2018 Pazartesi 17:11

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Genel