Üniversite Öğrencisinin Evinde Ölü Bulunması Davası

Lüleburgaz'da üniversite öğrencisi Ramazan Fırat'ın ölü bulunmasına ilişkin ev arkadaşı 3 sanığın 'canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme' ve 'tasarlayarak öldürme' suçlarından yargılanmasına devam edildi.

Lüleburgaz'da üniversite öğrencisi Ramazan Fırat'ın ölü bulunmasına ilişkin ev arkadaşı 3 sanığın "canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme" ve "tasarlayarak öldürme" suçlarından yargılanmasına devam edildi.

Kırklareli 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Ramazan Fırat'ın ağabeyi Mehmet Sait ve babası Abuzer Fırat ile tarafların avukatları katıldı.

Mahkeme Başkanı İzzet Koçer, sanık E.K'ya ait üzerinde kan lekesi olduğu iddia edilen tişörtten alınan örneklerin Adli Tıp Kurumu raporu ile 21 Nisan Cuma günü gerçekleştirilen keşifte bilirkişi raporları hazırlanmadığı gerekçesi ile duruşmayı erteledi.

- Olay

Lüleburgaz Gündoğu Mahallesi'nde ikamet eden Kırklareli Üniversitesi Lüleburgaz Meslek Yüksekokulu Öğrencisi Ramazan Fırat'ın odasında hareketsiz yattığını gören ev arkadaşları durumu polise bildirmiş, Fırat'ın boynundan bıçaklanarak ve bilekleri kesilerek öldürüldüğü belirlenmişti.

Olayla ilgili gözaltına alınan ev arkadaşları Mustafa Karakuş, Can Tavut ve Halil Çetin tutuklanmış ancak delil eksikliği gerekçesiyle serbest bırakılmıştı.

Kaynak: AA

13 Haziran 2017 Salı 12:12

Adli Tıp Kurumu, Mehmet Sait, Kırklareli, Lüleburgaz, Politika, Güncel