Üniversitede Güvenlik Tedbirleri Ele Alındı

Pamukkale Üniversitesi ile üniversite yurdunun sorunları ve güvenliğinin görüşüldüğü Üniversite güvenlik tedbirleri toplantısı, Denizli Valisi Ahmet Altıparmak başkanlığında gerçekleştirildi.

Pamukkale Üniversitesi ile üniversite yurdunun sorunları ve güvenliğinin görüşüldüğü Üniversite güvenlik tedbirleri toplantısı, Denizli Valisi Ahmet Altıparmak başkanlığında gerçekleştirildi.
Vali Altıparmak, valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, huzurlu bir eğitim öğretim yılı geçmesi için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirtti.
Gereken bütün tedbirleri aldıklarını ifade eden Altıparmak, "Bu konuda Denizlili vatandaşlarımız, öğrencilerimiz, veliler ve öğretim üyelerimiz müsterih olsunlar. 2016-2017 akademik yılını en huzurlu şekilde geçireceğimize inanıyorum." dedi.
Terör örgütü faaliyetlerine katılan ve propagandasını yapan öğrencilerin tespit edilerek, haklarında eğitim öğretime engel olmaktan işlem yapılmasının uygun olacağını söyleyen Altıparmak, bu kişilerin yurtta kalıyorlar ise yurtlardan süresiz olarak çıkartılması varsa burs ve kredilerinin de kesilmesi gerektiğini kaydetti.
İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Okyay Kalkan, slayt eşliğinde katılımcılara yaptığı sunumda Pamukkale Üniversitesinde (PAÜ) 58 bin 795 öğrencinin eğitim gördüğünü bunun 12 bin 487'sinin ilçelerde bulunduğunu bildirdi.
Kalkan, üniversite yerleşkesinin güvenliğinden sorumlu güvenlik görevli sayısının yeterli olduğunu, Yüksekokul yerleşkelerinde özellikle öğrencisi fazla olan Honaz ve Bekilli'de güvenlik görevlisi sayısının artırılması gerektiğini vurguladı.
Toplantıya, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Vali Yardımcısı Ekrem Büyükata, Merkezefendi Kaymakamı ve Pamukkale Kaymakam Vekili Şükrü Görücü, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yıldız, Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Alaeddin Aktaş ile diğer yetkililer katıldı.

Kaynak: AA

06 Ekim 2016 Perşembe 17:29

Denizli, Pamukkale Üniversitesi, Ahmet Altıparmak, Politika, Güncel