Ünlü Anketçiden Çok Konuşulacak Erken Seçim Çıkışı: Bu Şekilde Gitmez

Konsensus Araştırma Şirketi Başkanı Murat Sarı, erken seçim iddialarıyla ilgili 'Dört buçuk sene var diyorlar ama bu şekilde bu gitmez! 2020'nin sonu veya 2021'in başında ben bir seçim bekliyorum.' dedi.

Konsensus Araştırma Şirketi Başkanı Murat Sarı, katıldığı bir televizyon programında partilerin seçim performanslarını ve olası siyasi senaryoları değerlendirdi.

Konsensus Araştırma Şirketi Başkanı Murat Sarı, TV5'de Ahu Özyurt'un sorularını yanıtladı.

Seçim sonrası partilerin performanslarını ve gelecekteki olası senaryoları değerlendiren Sarı, bir seçim bölgesi hariç, AK Parti'yle yarıştığı her yerde MHP'nin kazandığını aktaran Sarı ayrıca AK Parti'nin daha önce yönettiği kimi belediyelerin de dikkat çekici bir biçimde MHP'ye geçtiğine söyledi.

"CHP, İYİ PARTİ'YE ÇOK TAVİZ VERDİ"

İYİ Parti'nin seçim sonuçlarını da değerlendiren Konsensus Başkanı, CHP'nin pek çok belediyeyi İYİ Parti'ye bırakmasına rağmen, İYİ Parti'nin beklenen başarıya ulaşamadığının altını çizdi.

Sarı, "O kadar çok taviz verilmesine rağmen İYİ Parti birkaç tane ilçe dışında hiçbir yerde kazanamadı" derken İYİ Parti'nin seçimi kazanmaktan çok kazandırdığını savundu.

Murat Sarı, Türkiye'deki siyasal denklemin sürdürülemeyeceğini savunarak 2020 sonunda erken seçim beklediğini söyledi.

"ERKEN SEÇİM BEKLİYORUM"

AK Parti'nin mecliste çoğunluğunun kalmadığını, MHP vasıtasıyla 'işlerin sürdüğünü' söyleyen Sarı, "Dört buçuk sene var diyorlar ama bu şekilde bu gitmez! 2020'nin sonu veya 2021'in başında ben bir seçim bekliyorum" diye konuştu.

Ünlü Anketçiden Çok Konuşulacak Erken Seçim Çıkışı: Bu Şekilde Gitmez
04 Nisan 2019 Perşembe 17:48

Murat Sarı, İYİ Parti, Güncel