Ünlü İşadamı Ölü Bulundu!

İşadamı Jak Kamhi'nin oğlu Hayati Kamhi, Üsküdar'daki villasında başına ateş ederek intihar etti.

Türkiye'nin Yahudi asıllı ünlü işadamlarından Jak Kamhi'nin oğlu Hayati Kamhi, bugün saat 09.15 sıralarında, Üsküdar'daki villasında başına ateş ederek intihar etti.

Çengelköy'deki Villasında ağır yaralı bulunan 62 yaşındaki Hayati Kamhi için hemen ambulans çağrıldı. Ancak telaş yüzünden 112 Acil Servis'e adres yanlış verildi. Bu yüzden ambulans bir türlü olay yerine ulaşamadı. Daha sonra villadan arayanlar doğru adresi verdi. Ambulans görevlileri villaya geldiğinde Hayati Kamhi'nin hayatını kaybettiği belirlendi.

Hayati Kamhi'nin eşi Camilla Kamhi fenalık geçirdi. Camilla Kamhi için özel bir hastaneden ambulans çağrıldı. İntihar haberi üzerine İsrail Başkonsolosluğu'ndan görevliler de geldi.

Çengelköy'de Doktor Dağlar Caddesi 17 numaralı evinde, tek kurşunla başından vurulmuş halde bulunan Hayati Kamhi'nin (62) cesedi üzerinde ve bulunduğu yerdeki incelemeler tamamlandı.

Kamhi'nin cesedi, incelemelerin ardından evinden çıkarılarak cenaze arabasıyla Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Kamhi'nin ailesi ve yakınlarının, cenazenin götürülüşü sırasında göz yaşlarını tutamadıkları görüldü.

Bu arada, intihar ettiği düşünülen Hayati Kamhi'nin evine, İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu'ndan bazı görevlilerin de gelerek bilgi aldığı öğrenildi.

Elektrik mühendisliği okuyan Hayati Kamhi, İstanbul'daki önde gelen yat tersanelerinden Proteksan Turquoise A.Ş. ile tekne ve üst yapılar inşa eden Çelik Yat A.Ş.nin kurucusu ve sahibiydi.

Daha önce de Cenevre'deki Farimex SA ve Elektronal Elektronik A.Ş.'yi kurmuştu. Hayati Kamhi ülkedeki siyasi "karışıklık" yüzünden Türkiye'yi 1980'lerde terk edip Cenevre'ye yerleşmişti. Hayati Kamhi, tam 22 yıl sonra "Türkiye'nin iyi bir noktaya geleceğini" gördüğünü belirterek Türkiye'ye dönmüştü.

Babası Jak Kamhi de çok ünlü bir Yahudi asıllı Türk işadamıdır. Kamhi Profilo Holding yönetim kurulu başkanı ve kurucusudur ve Profilo Holding İcra Kurulu Üyesi ve eski milletvekili Cefi Kamhi'nin babasıdır. Ressam, iç mimar ve iş kadını Melda Kamhi'nin büyükbabasıdır.

Kaynak: DHA

04 Haziran 2012 Pazartesi 10:18

İsrail, Türkiye, Üsküdar, Hayati Kamhi, Politika, Güncel