Ünlü isimler FMV Işık Okullarının ödül töreninde bir araya geldi

Mezunundan öğrencisine, velisinden öğretmenine binlerce Işıklı, Türkiye'nin spor, sanat ve tasarım alanında başarılı isimlerini bir kez daha ödüllendirdi.

3 Nisan 2017 Pazartesi günü FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsünde düzenlenen ödül programında toplamda 17 ödül sahibini buldu.2016 Yılında Spora Işık Tutanlar kategorisinde; Eczacıbaşı Voleybol takımı, Nevriye Yılmaz, Ayşe Begüm Onbaşı, Mete Gazoz, Caner Eler, Şenol Güneş, Nazmiye Muslu Muratlı, Emin Alp Baştan, Abdullah Avcı, Cedi Osman, Ekpe Udoh, Sanata ve Tasarıma Işık Tutanlar kategorisinde ise; Erdal Özyağcılar, Ahmet Ümit, Çiğdem Kaplangi, Mehveş Emeç Birol, Emir Turam, Tuvana Denizci Tınaz gibi alanında çok değerli isimler ödül aldı. 131. Yıl Onur Ödülü'nün sahibi Harun Erdenay olurken, Özel Anma Ödülü ise Erdal Tosun adına Demet Akbağ, Kiraz Tosun ve İlknur Pekmezci Tosun'a takdim edildi.

FMV Işık Okullarının 2009'da başlatarak geleneksel hale getirdiği Türkiye'nin en prestijli ve geniş katılımlı ödül programında kazanan isimler belli oldu. Bu yıl 8'incisi Işık Spor Sanat Tasarım Akademisi tarafından "Spora Sanata Tasarıma Işık Tutanlar" adı altında, düzenlenen ödül töreninde Türkiye'nin spor, sanat ve tasarım alanında en başarılı kabul edilen isimlerine ödül verildi.

FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü, Muvaffak Benderli Salonu'nda düzenlenen ödül törenine FMV Işık Okulları öğrenci, öğretmen ve velilerinin yanı sıra spor,sanat ve iş dünyasından önemli isimler de katıldı. Törenin sunuculuğunu ise Nebil Evren yaptı.

Toplamda 17 ödülün dağıtıldığı törende sanat ve tasarım dallarında Erdal Özyağcılar, Ahmet Ümit, Çiğdem Kaplangi, Emir Turam, Tuvana Denizci Tınaz, Mehveç Emeç Birol ile Özel Anma Ödülü'ne layık görülen merhum Erdal Tosun'un yerine Demet Akbağ, Kiraz Tosun ve İlknur Pekmezci Tosun, minik Işıklıların elinden ödüllerini aldılar.

Ödülü almaya Erdal Tosun'un kızı Kiraz Tosun ve eski eşi İlknur Pekmezci Tosun'la beraber sahneye çıkan Demet Akbağ; "Bugüne kadar bir çok kırmızı halı törenine katıldım. Ancak ilk kez bir töreni baştan sona izlemek istedim. Bugün, yıllarca beraber çalıştığım kardeşim Erdal'ım için buradayım. Ödülü onun adına sevgili kızı Kiraz Tosun'a takdim ediyorum. Onları unutmayacağımızı, unutmayacağınızı biliyorum" diye konuştu.

Yılın Sahne Sanatları Ödülünü alan ünlü oyuncu Erdal Özyağcılar ise ödülünü iki erkek torunun elinden alırken "Sanata Işık tutanlar adı altında verilen bu ödül beni çok duygulandırdı. Yıllardır emek verdiğim sanat alanında biraz ışık tutabildiysem ne mutlu bana. İki torunumun bugün burada benimle olmasından ve ödülü onların elinden almaktan dolayı çok mutluyum." dedi.

Yılın Edebiyat ödülüne layık görülen Ahmet Ümit ise ödülünü torununun elinden aldı. Ahmet Ümit; "Bu ödülü torunumun elinden aldığım için anlamı çok daha büyük, Nobel ödülü alsam bu kadar mutlu olmazdım" dedi.

Yılın Erkek Sporcusu ödülüne layık görülen Cedi Osman, 131'inci Yıl Onur Ödülüne layık görülen Türkiye Basketbol Federasyon Başkanı Harun Erdenay, Yılın Kadın Sporcusu Nevriye Yılmaz, Yılın Genç Kadın Sporcusu Ayşe Begüm Onbaşı, Yılın Genç Erkek Sporcusu Mete Gazoz, Yılın Paralimpik Sporcusu Nazmiye Muslu Muratlı, Yılın Yabancı Sporcusu Ekpe Udoh, Yılın Fair Play Ödülü Emin Alp Baştan ödüllerini büyük alkış eşliğinde aldılar. Yılın Takımı seçilen Eczacıbaşı Vitra Voleybol Takımı adına ödülüspor kulübü müdürü Cemal Aksoy aldı.

Törende konuşan Feyziye Mektepleri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Av. Akın Süel "Işık Spor Sanat Tasarım Akademisinin hayata geçmesine paralel olarak bugün burada, 'Spora Sanata Tasarıma Işık Tutanlar' adı altında, gençlere başarılarıyla örnek teşkil eden isimlere ödüllerini takdim etmekten mutluluk duyuyoruz. Işık Spor Sanat Tasarım Akademisi'nde spor ve sanatla uğraşan 2500 öğrencimiz var. Sizleri seçtiler ve örnek alıyorlar . Bugün burada sizlere ödül vermek için bulunan öğrencilerimizi gelecekte bu sahnede ödül almak için yetiştiriyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Bültenler

04 Nisan 2017 Salı 14:05

Nişantaşı, Demet Akbağ, Erdal Özyağcılar, Türkiye, Güncel