Ünlü Konuklar Harput'u Gezdi

Elazığ'da düzenlenen 8. Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali için şehre gelen ünlü sanatçılar, öğrencilerle bir araya geldikten sonra Harput kalesi olmak üzere bir çok tarihi yeri gezdi.

Elazığ Kültür ve Sanat Derneği tarafından organize edilen ve 12 Mayıs'ta başlayan 8. Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali kapsamında Elazığ'a gelen  ünlü oyuncular, Anta Toros, Devlet Devrim, Nülüfer Aydın, Aslı Omag, Tuğrul Meteer, Meltem Miraloğlu kentteki gezilerine devam ediyorlar. Festivalin gala programına katılan ardından sırasıyla Sivrice ve Keban İlçelerini gezen sanatçılar Elazığ Doğa Koleji öğrencilerini de ziyaret etti. Ziyarette  öğrenciler tarafından hazırlanan kısa bir tiyatro gösterimi gerçekleştirildi. Tiyatro gösterisi sonrası öğrenciler ünlü sanatçılardan imza alarak, bol bol fotoğraf çektirdi.

Elazığ'ın İlk yerleşim yeri olan ve tarihi Harput Mahallesi'ne giden sanatçılar, rehberlerden genel bilgiler aldı. Başta Harput kalesi olmak üzere Eğri minaresi ile bilinen Ulu Camii ve türbeleri gezdikten sonra hediyelik eşya satanlardan da alış veriş yaptılar.

  Ünlü sanatçılar 16 mayıs tarihinde düzenlenecek olan Festivalin kapanış gecesine katıldıktan sonra şehirden ayrılacak.

Kaynak: Bültenler

16 Mayıs 2015 Cumartesi 16:56

Tuğrul Meteer, Elazığ, Harput, Aydın, Yerel, Kültür Sanat