Ünlü Tarihçiden Milli Birlik Vurgusu

Yıldırım Belediyesi'nin Prof Dr. Ahmet Şimşirgil'i ilçe sakinleriyle buluşturduğu söyleşide Zeytin Dalı operasyonu ve yansımaları konuşuldu.

Yıldırım'da yürütülen kültürel dönüşümü kahvehanelere kütüphane köşesi oluşturarak sürdüren Yıldırım Belediyesi, ünlü tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil'i Yıldırımlılarla buluşturuyor.

Şirinevler Mahallesi Yeşilçay Kıraathanesi'nde düzenlenen programa Yıldırımlılar yoğun ilgi gösterdi. Türkiye'nin bir savaş içerisinde olduğunu ve bugünkü savaşı anlayabilmek için tarihi iyi bilmek gerektiğini belirten Prof. Dr. Şimşirgil, "Afrin'de savaşanları babamız bilelim. Türkiye büyüyor kendi silahını yapıyor, yüzde 80 kendi silahlarıyla çarpışıyor. Şimdi insansız tank yapmayı düşünüyoruz. Geldiğimiz noktaları iyi bilelim. Bunlar bizim hayal edemeyeceğimiz noktalardı. Bunu 15 sene önce düşünemezdik. Son 10 senedeki gelişmeleri hayal bile edemezsiniz fakat bunları destan gibi okursunuz. Onun için her şeyin farkında olalım. Cenab-ı Hak birliğimizi, muhabbetimizi daim eylesin. Milletimizi ve devletimizi muzaffer kılsın" ifadelerini kullandı. Şimşirgil, proje kapsamında kahvehanelere kütüphane köşesi oluşturarak ilçe sakinlerine sunan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ve ekibine teşekkür etti.

Kaynak: Bültenler

14 Mart 2018 Çarşamba 15:14

Ahmet Şimşirgil, Şirinevler, Yeşilçay, Türkiye, Güncel