Evinde Kalp Krizi Geçiren Ayşe Ersayın'ın Cenazesinde Ajda Pekkan Yıkıldı

Dün sabah Ajda Pekkan'ın evinde yaşamını yitiren ünlü yönetmen Ayşe Ersayın, son yolculuğuna uğurlandı. Cenazede ayakta güçlükle duran Ajda Pekkan, 'Canımdı, ciğerimdi' dedi.

Ajda Pekkan'ın evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ünlü yapımcı ve yönetmen Ayşe Ersayın bugün son yolculuğuna uğurlandı. Ersayın'ın cenazesi Erenköy Galip Paşa Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Merdivenköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.

AYJDA PEKKAN: AYŞE, CANIMDI CİĞERİMDİ!

Ajda Pekkan yakın dostu Ayşe Ersayın'ı son yolculuğuna uğurlamak için cenazeye geldi. Güçlükle konuşan Pekkan " Çok yakın arkadaşımdı. O hepimizin Ayşe'siydi. Benim canımdı, ciğerimdi. Bir gece evvel görüşmüştük. Beraber film izlemiştik. Hepimizin başı sağolsun" dedi.

CENAZEYE BİRÇOK ÜNLÜ İSİM KATILDI

Cenaze törenine Gülben Ergen, Hüner Coşkuner, Behzat Gerçeker, Ezgi Mola, Ömür Gedik, Ayşegül Aldinç gibi isimlerin de aralarında bulunduğu sanat camiasından isimler katıldı. 30 yıllık arkadaşını kaybettiği için büyük üzüntü yaşadığını belirten Hüner Coşkuner, "Çok iyi bir insanı kaybettik. merhametli bir insanı, etrafa güzellik saçan bir dostumdu. Kendisiyle 'dert bende derman sende'nin klibini çekmiştik. Hiç birbirimizi kırmadık. Onu bize kattıklarıyla uğurlayacağız" diye konuştu. Ersayın'ın yeğeni Ali Sabri Söğüt ise "Teyzemi kalp krizinden kaybettik. Benim hayattaki dayanağımdı. Başımız sağ olsun" ifadelerini kullandı.

MERDİVENKÖY MEZARLIĞI'NDA DEFNEDİLDİ

Helallik alınmasının ardından Ayşe Ersayın için öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Ersayın, Merdivenköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.

AYŞE ERSAYIN KİMDİR

Ayşe Ersayın, Özel Yükseliş Koleji'ni bitirdikten sonra Bülent Osma ile evlendi. Uzun süren evliliğinin ardıdan, ayrıldıktan sonra İstanbul' a yerleşti. TRT de yayınlanan "Bir Cumartesi Eğlencesi" programında Aydoğan Ergezen'e asistanlık yaptı.

Star televizyonunun kurulması ile Aydoğan Ergezen'le birlikte bu kanala geçti.
Bir sene yönetmen yardımcılığı yaptıktan sonra Mustafa Mayadağ ile birlikte Pazarlık isimli müzik eğlence programını yapmaya başladı. Kısa bir süre sonra Cuma Postası isimli programla yapımcı yönetmenliğe adım attı.

Star TV'de Piknik, Salı Pazarı, Kabere Kiboş, Şamata, Benimle Oynarmısın yarışması, Jazz Festivali gibi programlara imza attı. Uzun bir süre bayram özel proglamları ve yılbaşı eğlence programları hazırladı. Star TV'de çalışırken yüze yakın konser çekti.

Konser çektiği bazı sanatçılar: Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Nilüfer, Zerrin Özer, Muazzez Abacı, Bülent Ersoy, Müslüm Gürses, Kenan Doğulu, Ayşegül Aldinç, Ahmet Kaya, Ebru Gündeş, Seda Sayan, Yıldız Tilbe, Hülya Avşar, Zuhal Olcay, Diana Ross, Shirley Bassey, Dionne Warwick, Al Jarreau, David Sanborn, Salif Kama.

09 Şubat 2017 Perşembe 14:33

Erenköy, Star, Ajda Pekkan, Magazin
YORUMLAR