Ürgüp'te Doğa Yürüyüşü

Ürgüp Kaymakamlığı ve Ürgüp Belediyesinin katkılarıyla Ürgüp ilçesine bağlı Ayvalı Köyü Kızılasma Mevkiinde toplam 6 km alanda vadi yürüyüşü düzenlendi.

Ürgüp Kaymakamlığı ve Ürgüp Belediyesinin katkılarıyla Ürgüp ilçesine bağlı Ayvalı Köyü Kızılasma Mevkiinde toplam 6 km alanda vadi yürüyüşü düzenlendi.

Yürüyüşe Kaymakam Alper Balcı'nın yanı sıra Kızılay Şubesi yöneticileri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı. Yürüyüş sırasında Taşsaray Oteli ve Kapadokya Aşçılar Derneği tarafından katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı, yürüyüşün ardından yapmış olduğu açıklamada; "Doğaya dönmenin vakti geldi, dünya da eşi ve benzeri olmayan bu coğrafyanın güzelliklerini solumak tarif edilmez bir keyif bu keyfi birlikte yaşadığımız için değerli katılımcılara çok teşekkür ediyorum, Ayvalı Köyümüze 6 Km yürüyüş parkurunun kazandırılmasında emeği gecen Valimize, İl Özel İdare Müdürlüğüne ve Muhtarımıza 'da ayrıca teşekkür ediyorum. Ülkemizin bacasız sanayisi konumunda bulunan turizm değerlerimizi hakkettiği ölçülere ulaştırdıkça ve ülkemiz turizmini dünya turizminin iyi örneklerine entegre ederek, kendimizi dünyaya doğru bir biçimde anlattıkça inanıyorum ki bu nadide bölge dünya turizmi açısından hak ettiği yere daha çabuk gelecek ve hak ettiği konumdaki yerini pekiştirecektir. Bizlerin amacı destinasyon olarak anılan bu bölgenin gerçek manada bir destinasyon olarak uluslar arası düzeyde kimlik bulmasının sağlanması olmalıdır" dedi. - NEVŞEHİR

Kaynak: İHA

18 Mayıs 2015 Pazartesi 08:53

Kızılay, Alper Balcı, Ayvalı, Ürgüp, Yerel