Urla Sokakları Güzelleşiyor

Urla Kent Konseyi 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında 'Sokak Güzelleştirme' etkinliği düzenledi. 4 – 5 Haziran tarihlerini kapsayan etkinlik Urla'nın Yaka Mahallesi'nde gerçekleşti.

Yaka Mahalle Eski Fabrika Sokakta yapılan "Sokak Güzelleştirme" etkinliğinin ilk gününe Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Urla Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Canan Balkır, 21. Dönem Milletvekili Ayşe Gürocak, Kent Konseyi üyeleri, mahalle sakinleri ve Urlalılar katıldı.

Çevre bilincinin pekiştirilmesi ve Urla sokaklarının güzelleştirilmesi amacıyla düzenlenen etkinlikte Başkan Sibel Uyar'da etkinliğe katılanlar ile birlikte duvarları boyayarak keyifli dakikalar geçirdi. Temiz çevrenin sağlıklı ve nitelikli bir hayat sürdürebilmemiz açısından çok önemli olduğunu dile getiren Uyar, çevremizi temiz tutarak, koruyarak ve güzelleştirerek çocuklarımıza daha sağlıklı ve daha güzel bir dünya bırakmamız geleceğimiz için çok önemli" dedi.

Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Canan Balkır ise 5 Haziran Cuma günü saat 15.00'de Yaka Mahallesi Fabrika Sokakta devam edecek olan etkinliğe keyifli bir gün geçirmek isteyen herkesi beklediklerini dile getirdiler.

Kaynak: Bültenler

05 Haziran 2015 Cuma 08:51

Dünya Çevre Günü, Sibel Uyar, 5 Haziran, Urla, Güncel