Usta Yazar Pakdil son yolculuğuna uğurlandı

Usta Yazar Pakdil son yolculuğuna uğurlandı Pakdil'i son yolculuğuna devletin zirvesi uğurladı Rasim Özdenören arkadaşı Nuri Pakdil'i böyle uğurladıANKARA - Türk edebiyatının önemli isimlerinden olan usta yazar ve fikir adamı Nuri Pakdil, Ankara Hacı Bayram Veli Camii'nde ikindi namazına...

Usta Yazar Pakdil son yolculuğuna uğurlandı

Pakdil'i son yolculuğuna devletin zirvesi uğurladı

Rasim Özdenören arkadaşı Nuri Pakdil'i böyle uğurladı
Ankara - Türk edebiyatının önemli isimlerinden olan usta yazar ve fikir adamı Nuri Pakdil, Ankara Hacı Bayram Veli Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Taceddin Dergahı'nda son yolculuğuna uğurlandı.

Üst solunum yolları enfeksiyonu nedeniyle tedavi gördüğü Ankara Şehir Hastanesi'nde 85 yaşında hayatını kaybeden usta yazar ve fikir adamı Nuri Pakdil, son yolculuğuna uğurlandı. Pakdil için ikindi namazına müteakip Ankara Hacı Bayram Veli Camii'nde cenaze namazı kılındı. Cenazeye Pakdil ailesi, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TBMM İdare Amiri İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Yazar Rasim Özdenören, eski bakanlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenazede 7 güzel adamdan biri olan Rasim Özdenören, cenaze namazı kılındığı sırada gözyaşlarını tutamadı. Pakdil'in öğrencisi bir gencin okuduğu Mehmet Akif İnan'ın Mescid- i Aksa şiiri herkesi duygulandırdı. Pakdil'in cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından tekbirler eşliğinde Taceddin Dergahı'nda son yolculuğuna uğurlandı.

Usta Yazar Pakdil son yolculuğuna uğurlandı - Son Dakika

Kaynak: İHA

19 Ekim 2019 Cumartesi 18:03

Hacı Bayram Veli, Rasim Özdenören, Nuri Pakdil, Ankara, Genel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri