Uük Başkanı Azizoğlu: Üniversitelerimizin Kapısını Sonuna Kadar Açalım

Hitit Üniversitesi 2011–2012 akademik yılı açılışında ilk dersi veren Uluslararası Üniversiteler Konseyi (UÜK) Kurucu Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu, 'Küreselleşen Dünyada Yüksek Öğretimimizin Uluslararasılaşması' konusunu işledi.

Hitit Üniversitesi 2011–2012 akademik yılı açılışında ilk dersi veren Uluslararası Üniversiteler Konseyi (UÜK) Kurucu Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu, 'Küreselleşen Dünyada Yüksek Öğretimimizin Uluslararasılaşması' konusunu işledi. Azizoğlu, "En iyi zihinlerden faydalanmak için üniversitelerimizin kapısını sonuna kadar açılım." dedi.UÜK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre; Çorum Hitit Üniversitesi 2011–2012 Akademik yılı açılışına, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, TBMM İdare Amiri ve Çorum Milletvekili Salim Uslu, milletvekilleri, Çorum Valisi Nurullah Ataç, Çorum Emniyet Müdürü Necmettin Emre, akademisyenler ve çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.Üniversitenin açılış dersini, UÜK Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu verdi. Çözülecek birçok sorun ya da keşfedilecek birçok bilinmeyenle her zaman karşı karşıya olunduğuna dikkat çeken Azizoğlu, üniversite eğitimini, mevcut bilgilerin aktarılması ve yeni bilgilerin keşfi olarak tanımladı.Yüksek öğretimin, bilginin oluşturulması, yayılması ve dönüştürülmesinde büyük role sahip olduğunu kaydeden Azizoğlu, "Üniversiteler kendi rollerini iyi okumalı, anlamalı, uygun dilde öğrencilerine aktarmalı ve aralarında açık ilişkiler kurmalıdır. Mezunlarını piyasa ile ilişkilendirmeli ve bu yönde yol göstermelidir." ifadelerini kullandı.Azizoğlu, bilgi, ekonomi ve toplumların gelişmesi adına en iyi zihinlerden faydalanmak amacıyla üniversitelerin kapısının sonuna kadar açılması çağrısında bulundu.

Kaynak: CHA

29 Eylül 2011 Perşembe 14:30

Kamuyu Aydınlatma Platformu, Sivil Toplum Kuruluşu, Uludağ Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, Necmettin Emre, Nurullah Ataç, Cevdet Yılmaz, Milletvekili, Salim Uslu, Ekonomi, Çorum, Ulus, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri